Używamy plików cookies m.in. w celach: świadczenia usług, statystyk. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień Twojej przeglądarki oznacza, że będą one umieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. Pamiętaj, że zawsze możesz zmienić te ustawienia. Zamknij

Wydawcy

Fjaka. Sezon na Chorwację Aleksandra Wojtaszek motyleksiążkowe.pl Zobacz większe

Fjaka. Sezon na Chorwację

WOJTASZEK ALEKSANDRA

978-83-8191-691-2

Nowy

CZARNE

14 egz.

33,93 zł

49,90 zł najniższa cena z 30 dni przed obniżką

-32%

Autor WOJTASZEK ALEKSANDRA
Rok wydania 2023
Ilość stron 384
Szerokość (mm) 125
Wysokość (mm) 195
Grzbiet (mm) 30
Wymiary 125 x 195 x 30 mm
Oprawa miękka ze skrzydełkami
Wydawca CZARNE


Niepodległa Chorwacja urodziła się niewiele ponad trzydzieści lat temu. To młode państwo o ponadtysiącletniej historii, pełne sprzeczności i niedopowiedzeń. Powstało na gruzach Jugosławii, która rozpadła się z hukiem, zostawiając po sobie ruiny, traumy, niezałatwione sprawy i niewyrównane rachunki. Jest jednym z najpiękniejszych miejsc na świecie, pełnym muzyki i śmiechu, pachnącym olejkiem do opalania i przysmakami z grilla, ale słońce nie świeci tu tak samo dla wszystkich.

Aleksandra Wojtaszek, rówieśnica Chorwacji, spędziła większość dorosłego życia, próbując ją poznać i zrozumieć. W swojej książce opowiada o drużynie piłkarskiej Hajduk Split, weteranach wojennych, byłych szwaczkach, więźniach obozów koncentracyjnych, mieszkańcach adriatyckich wysp, ofiarach transformacji, jugosłowiańskiej popkulturze i chorwackiej fantastyce, wampirach, wymarłych językach, paru prezydentach i jednym chłopskim królu. Z tego wszystkiego składa całość, która nie jest ani zamknięta, ani ostateczna. Sezon na Chorwację wciąż trwa, kolejny rozdział tej historii dopiero się pisze.

Na razie nie dodano żadnej recenzji.

Napisz opinię

Fjaka. Sezon na Chorwację

Fjaka. Sezon na Chorwację

Seria Sulina

Napisz opinię

Produkty z tej samej kategorii