Używamy plików cookies m.in. w celach: świadczenia usług, statystyk. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień Twojej przeglądarki oznacza, że będą one umieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. Pamiętaj, że zawsze możesz zmienić te ustawienia. Zamknij

Wydawcy

Wojna jest kobietą Monika Fibic motyleksiazkowe.pl Zobacz większe

Wojna jest kobietą

FIBIC MONIKA

978-83-965707-0-3

Nowy

ATISW TWÓRCZA PRZYSTAŃ

155 egz.

Historia kobiet, które doświadczyły okrucieństwa II wojny światowej

Więcej szczegółów

33,32 zł

49,00 zł

-32%

Autor FIBIC MONIKA
Rok wydania 2022
Ilość stron 248
Szerokość (mm) 148
Wysokość (mm) 210
Grzbiet (mm) 14
Wymiary 148 x 210 x 14 mm
Oprawa miękka
Wydawca ATISW TWÓRCZA PRZYSTAŃ

Trzydzieści dziewięć kobiet i ll wojna światowa widziana przez pryzmat ich doświadczeń. Wspomnienia trudne, bolesne i poruszające, ale dające żywe świadectwo tego, jak wyglądała wojenna codzienność, jak wojna wpłynęła na losy kobiet tamtej epoki oraz jaki bagaż musiały udźwignąć. Pewnym jest, ze nikt nigdy nie powinien przechodzić piekła wojny; szczególnie kiedy jest się dzieckiem czy młodym człowiekiem stojącym na progu dorosłości. Bo to takie brzemię, taki krzyż, który się niesie potem ze sobą przez całe życie.
Moja praca nad książką oraz zbieranie do niej materiałów zamknęły się w 2021 roku, a więc w przeddzień rosyjskiej agresji na Ukrainę. Kiedy kończyłam ją pisać, nikt z nas nawet nie przypuszczał, ze niedługo sami będziemy świadkami bestialstw, jakie niesie wojna, a których doświadcza teraz naród ukraiński.
Jesteśmy niesieni historią i bezwiednie w nią wplątani. Osiem dekad wstecz, w najgorszą z wojen w historii ludzkości zostały wrzucone bohaterki mojej książki, a tryby machiny wojennej roztarły ich marzenia w pył. Opowiadają o historii takiej, jaką była naprawdę. Bez wybielania, bez pomijania i bez wybaczania… Opowiadają o zbrodniach, które nigdy nie zostały potępione i rozliczone. Prawda historyczna nie obroni się sama, jeśli głośno o niej nie powiemy i nie spiszemy; tylko wtedy pamięć o niej będzie żywa.
Autorka

Monika Fibic (ur. 1975) – etnolog z wykształcenia i zamiłowania. W sercu nosi Śląsk z całym jego bogactwem kulturowym, historycznym i obrzędowym. Autorka takich książek jak: ,,O jednej, która nade wszystko kochała Śląsk. Rzecz o Bronisławie Brewińskiej”, „Za starego piyrwyj”, czy „Ciernie wojennej zawieruchy”. Szczęśliwa mężatka oraz matka córki i dwóch synów. Mieszka w Pszowie na Górnym Śląsku.

Na razie nie dodano żadnej recenzji.

Napisz opinię

Wojna jest kobietą

Wojna jest kobietą

Historia kobiet, które doświadczyły okrucieństwa II wojny światowej

Napisz opinię

Produkty z tej samej kategorii