Używamy plików cookies m.in. w celach: świadczenia usług, statystyk. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień Twojej przeglądarki oznacza, że będą one umieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. Pamiętaj, że zawsze możesz zmienić te ustawienia. Zamknij

Wydawcy

Podhale Aleksander Gurgul motyleksiazkowe.pl Zobacz większe

Podhale

GURGUL ALEKSANDER

978-83-8191-502-1

Nowy

CZARNE

20 egz.

Wszystko na sprzedaż

Więcej szczegółów

27,88 zł

42,90 zł

-35%

Autor GURGUL ALEKSANDER
Rok wydania 2022
Ilość stron 224
Szerokość (mm) 137
Wysokość (mm) 222
Grzbiet (mm) 21
Wymiary 137 x 222 x 21 mm
Oprawa twarda
Wydawca CZARNE

Zakopane – niegdyś tygiel artystyczny, dziś „Las Vegas Podhala”. I choć mieszkańcy nie ustają w walce o kształt swojego miasta, wciąż przegrywają z właścicielami firm i inwestorami, którym zależy głównie na pomnażaniu majątku dzięki masowej turystyce.

Aleksander Gurgul przygląda się więc podhalańskiej patodeweloperce, przytacza litanię haseł reklamowych z zakopianki, zwanej przez internautów billboardzianką, rozlicza kierowców lokalnych busów i opisuje największe zaniedbania wynikające z ignorancji zarówno władz, jak i turystów. Nie boi się też trudnych tematów – pisze o przemocy domowej i wykorzystywaniu zwierząt.

Jego książka to opowieść o polskim kapitalizmie i jego pułapkach oraz reportaż o jednym z najliczniej odwiedzanych regionów w Polsce, w którym wszystko jest na sprzedaż. Wystarczy dodać parzenicę.

Aleksander Gurgul wpadł na Podhale niczym halny i zabrał ze sobą wszystko, co najciekawsze, ale i okrutne. Pozbierał ludzką chciwość, zazdrość, zawiść, wcisnął się w szczeliny patodeweloperki, odrzuconej miłości, hasał po szlakach turystycznych, których z mapą nie znajdziecie. A halny to żywioł, zostawia ludzi w dygocie.
Marcin Kącki

Na razie nie dodano żadnej recenzji.

Napisz opinię

Podhale

Podhale

Wszystko na sprzedaż

Napisz opinię

Produkty z tej samej kategorii