Używamy plików cookies m.in. w celach: świadczenia usług, statystyk. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień Twojej przeglądarki oznacza, że będą one umieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. Pamiętaj, że zawsze możesz zmienić te ustawienia. Zamknij

Wydawcy

Bestie. Zbrodnie i kary Zobacz większe

Bestie. Zbrodnie i kary

JASTRZĘBSKI JANUSZ MACIEJ

9788395451584

Nowy

AKTYWA

15 egz.

Książka o największych zbrodniarzach w powojennej Polsce. Napisana w sposób ciekawy i bezpardonowy, bez zbędnych upiększeń czy eufemistycznych półsłówek.

Więcej szczegółów

40,73 zł

59,90 zł

-32%

Autor JASTRZĘBSKI JANUSZ MACIEJ
Rok wydania 2020
Ilość stron 456
Wymiary 165 x 240 mm
Oprawa miękka
Wydawca AKTYWA

Bestie. Zbrodnie i Kary Janusza Macieja Jastrzębskiego to książka o największych zbrodniarzach w powojennej Polsce, ujmująca temat w sposób ciekawy i bezpardonowy, bez zbędnych upiększeń czy eufemistycznych półsłówek. Wśród okrytych złą sławą bohaterów publikacji odnajdziemy największych seryjnych morderców tamtych czasów, takich jak: Edmund Kolanowski, Karol Kot, będący przestępczym ewenementem na skalę światową, czy też Władysław Mazurkiewicz nietypowy w swojej kategorii przestępca działający w okresie II wojny światowej oraz wielu innych, nieszablonowych przedstawicieli świata przestępczego.
Mnogość ujawnionych faktów dotyczących każdego sprawcy, sposób ujęcia działania przestępców, a także wybór zabójców o atypowych skłonnościach sprawiają, że książkę tę czyta się jednym tchem, niczym dobrą powieść sensacyjno-kryminalną. Nie możemy jednak zapominać, że jest ona także swego rodzaju dziełem historycznym, swoistym dokumentem, traktującym o realiach PRL-u i głośnych przestępstwach tamtych czasów. Osobiście bardzo żałuję, że nie miałem okazji zapoznać się z Bestiami w czasie, gdy pracowałem nad własnymi książkami o seryjnych zabójcach. Dzieło to z pewnością wzbogaciłoby wiele moich wniosków i uzupełniło przedstawione fakty o cenne i interesujące szczegóły. Jarosław Stukan

Na razie nie dodano żadnej recenzji.

Napisz opinię

Bestie. Zbrodnie i kary

Bestie. Zbrodnie i kary

Książka o największych zbrodniarzach w powojennej Polsce. Napisana w sposób ciekawy i bezpardonowy, bez zbędnych upiększeń czy eufemistycznych półsłówek.

Napisz opinię

Produkty z tej samej kategorii