Używamy plików cookies m.in. w celach: świadczenia usług, statystyk. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień Twojej przeglądarki oznacza, że będą one umieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. Pamiętaj, że zawsze możesz zmienić te ustawienia. Zamknij

Wydawcy

Kościół w czasach pandemii Zobacz większe

Kościół w czasach pandemii

KĘDZIORA DARIUSZ

978-83-955393-5-0

Nowy

DK MEDIA POLAND

9 egz.

Książka jest rodzajem kroniki, jaką rolę odgrywa religia w czasie pandemii 2020 roku.

Więcej szczegółów

33,39 zł

49,10 zł

-32%

Autor KĘDZIORA DARIUSZ
Rok wydania 2020
Ilość stron 232
Wymiary 148 x 210 mm
Oprawa miękka
Wydawca DK MEDIA POLAND

Rozprzestrzenianie się wszelkich epidemii zawsze polegało na ograniczaniu międzyludzkich kontaktów, rezygnacji ze zbiorowych wydarzeń i przestrzeganiu podstawowych zasad higieny. Część katolickiej hierarchii reagowała, choć na ogół z niechęcią i ze zwlekaniem, apelami o wspólne bezpieczeństwo, ale było też wiele przykładów o braku wspólnej odpowiedzialności.

Warto pamiętać o faktach, nawet jeśli deprecjonują one czyjąś postawę, aby pokazać, jak wyglądała rzeczywistość. Aby historia Polski nie była pełna jedynie religijnej heroiczności i składała się głównie z heroicznej walki Kościoła o wspólne dobro polskości. Aby rola Kościoła nie sprowadzała się jedynie do bohaterskich czynów katolickiej hierarchii i ponoć niezastąpionego w walce o ojczyznę polskiego kleru.

Ze wstępu do książki

Na razie nie dodano żadnej recenzji.

Napisz opinię

Kościół w czasach pandemii

Kościół w czasach pandemii

Książka jest rodzajem kroniki, jaką rolę odgrywa religia w czasie pandemii 2020 roku.

Napisz opinię

Produkty z tej samej kategorii