Brak produktów
Zobacz większe
GEIBLER HEIKE
978-83-8191-050-7
Nowy
15 egz.
Praca sezonowa to odważna powieść reporterska o rynku pracy. Jej bohaterom bliżej jednak do depresji niż do wzniecenia kolejnej rewolucji robotniczej.
23,73 zł
34,90 zł najniższa cena z 30 dni przed obniżką
-32%
| Autor | GEIBLER HEIKE |
| Rok wydania | 2020 |
| Ilość stron | 176 |
| Wymiary | 135 x 215 mm |
| Oprawa | miękka |
| Wydawca | CZARNE |
Budzik. Termos i kanapki. Długa podróż tramwajem. Odbicie karty. Praca przy taśmie. Dzwonek na przerwę. Posiłek. Dzwonek na koniec przerwy. Praca przy taśmie. Odbicie karty. Długa podróż tramwajem. Przygotowanie termosu i kanapek na następny dzień. Upragniony sen. Budzik… Prekariacka wyliczanka zdaje się nie mieć końca.
Heike Geißler, niemiecka pisarka i tłumaczka, nie mogąc utrzymać się z freelancerskich zleceń, w 2010 roku zatrudniła się jako sezonowa pracowniczka w hali wysyłkowej Amazona w Lipsku. Jednak już po kilku dniach okazało się, że jej nowe stanowisko pracy to źródło nie tylko frustracji, ale i inspiracji literackich.
Geißler pisze więc do samej siebie sprzed kilku lat, kiedy godziny odmierzał jej przemysłowy zegar, a dni – koniec umowy na czas określony. Opisuje konflikty między pracownikami i przełożonymi, przybliża wyśrubowane wymagania dotyczące czasu pracy, ukazuje hipokryzję leżącą u podstaw korporacyjnych zasad współpracy.
| Nazwa producenta | CZARNE |
| Miasto | Sękowa |
| Ulica, numer domu i lokalu | Wołowiec 11 |
| Kod pocztowy | 38-307 |
| Kontakt mailowy | sekretariat@czarne.com.pl |
| Kraj pochodzenia | Polska |
| Kraj produkcji | Polska |