Używamy plików cookies m.in. w celach: świadczenia usług, statystyk. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień Twojej przeglądarki oznacza, że będą one umieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. Pamiętaj, że zawsze możesz zmienić te ustawienia. Zamknij

Wydawcy

Promocje

NEWSLETTER

Wieża Eiffla nad Piną Zobacz większe

Wieża Eiffla nad Piną

RYBAK A., SMÓŁKA A

978-83-8049-772-6

Nowy

CZARNE

25 egz.

Wieża Eiffla nad Piną
Kresowe marzenia II RP

Więcej szczegółów

35,92 zł

44,90 zł

-20%

Autor RYBAK A., SMÓŁKA A
Ilość stron 296
Format 140 x 220 mm, oprawa twarda
Wydawca CZARNE

Kresy to wbrew nazwie aż połowa odrodzonej w 1918 roku Rzeczypospolitej. Zniszczony pierwszą wojną światową i wojną polsko-bolszewicką kraj rozpoczyna wielką odbudowę. Także Kresów.

Miało być tak jak na Zachodzie, tylko jeszcze piękniej. Wystartował program budowy domów dla urzędników państwowych. W Wilnie ruszyła nowa radiostacja – podniecony dyrektor Hulewicz spoglądał na chmury i rozstawiał nad Wilią mikrofony do eksperymentalnego słuchowiska w plenerze. W Pińsku zalśnił stalą port marynarki wojennej, a dowódca kazał budować nowoczesne bezzałogowce. Bracia Konopaccy postawili pod Grodnem wielką fabrykę sklejki, z której powstawały najlepsze polskie – i nie tylko – samoloty. W Janowej Dolinie na Wołyniu wśród ukraińskich wsi wyrosła przy kopalni bazaltu wzorcowa osada robotnicza. A doktor Parymończyk w Zaleszczykach leczył tak dobrze, że miejscowi przemienili zapyziałą miejscowość w polską Riwierę.

Autorki przypominają historie zapomniane i zamiast opowieści o dworkach kreślą obraz Kresów nowoczesnych. A potem sprawdzają, co dziś z tej nowoczesności zostało.

Na razie nie dodano żadnej recenzji.

Napisz opinię

Wieża Eiffla nad Piną

Wieża Eiffla nad Piną

Wieża Eiffla nad Piną
Kresowe marzenia II RP

Napisz opinię

Produkty z tej samej kategorii