Brak produktów
Zobacz większe
Cesarz Wojciech, Terechowicz Katarzyna
978-83-8208-465-8
Nowy
36 egz.
27,13 zł
39,90 zł najniższa cena z 30 dni przed obniżką
-32%
| Autor | Cesarz Wojciech, Terechowicz Katarzyna |
| Rok wydania | 2026 |
| Ilość stron | 192 |
| Szerokość (mm) | 145 |
| Wysokość (mm) | 210 |
| Grzbiet (mm) | 15 |
| Wymiary | 145 x 210 x 15 |
| Oprawa | twarda |
| Wydawca | Literatura |
Pamiętnik grzecznego psa to pozycja obowiązkowa nie tylko dla miłośników czworonogów, ale dla wszystkich, którzy cenią sobie wartościową i ciepłą literaturę. To nad wyraz udany debiut dwojga autorów, Katarzyny Terechowicz i Wojciecha Cesarza, którzy postanowili pokazać najmłodszym świat z psiej perspektywy. Na szczęście nie jest to świat pod psem. Narratorem jest młodziutki alaskan malamut o imieniu Winter, który z prestiżowej hodowli trafia wprost do niezwykłej rodzinki.
Tata, Henryk, jest początkowo sceptycznie nastawiony do projektu „Winter w domu”, mama, Hanka, twardo trzyma stronę dzieci, Alka i Julii, i razem z nimi gorąco kibicuje pojawieniu się nowego i niezwykłego domownika. Potem – cała czwórka nie ma już czasu na to, by roztrząsać ewentualne za i przeciw, gdyż gros swojej energii i uwagi musi poświęcić na śledzenie i naprawianie destrukcyjnych poczynań Wintera, który okazał się nie potulnym kłębkiem sierści, ale małym, błyskawicznie przemieszczającym się wulkanem.
Dla Wintera nie ma rzeczy niemożliwych. Jego filozofią rządzi zasada: zabawa przede wszystkim. Powywracane stoły i krzesełka, pogryzione obuwie, pęknięte półki, stłuczona zastawa stołowa, rowerzysta w kanale, ubłocone toalety sąsiadek, zdemolowany plan filmowy to cena, jaką trzeba zapłacić, realizując tę filozofię w codziennej praktyce. Nikt i nic nie jest w stanie ujarzmić jego ochoty na swawole i demonstrowanie radości życia. Nie sprosta mu nawet zawodowy treser. Winter to indywidualista.
Książka Pamiętnik grzecznego psa Katarzyny Terechowicz i Wojciecha Cesarza otrzymała III nagrodę w II Konkursie Literackim im. Astrid Lindgren, zorganizowanym przez Fundację ABCXXI – Cała Polska czyta dzieciom, pod honorowym patronatem Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego oraz patronatem literackim Polskiej Sekcji IBBY, zrealizowanym ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego.
Książka znalazła się na Alternatywnej Liście Lektur dedykowanych dla dzieci w klasach 1-3 szkoły podstawowej.
| Nazwa producenta | Literatura |
| Miasto | Łódź |
| Ulica, numer domu i lokalu | Srebrna 41 |
| Kod pocztowy | 91-334 |
| Kontakt mailowy | handlowy@wydawnictwoliteratura.pl |