Używamy plików cookies m.in. w celach: świadczenia usług, statystyk. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień Twojej przeglądarki oznacza, że będą one umieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. Pamiętaj, że zawsze możesz zmienić te ustawienia. Zamknij

Wydawcy

Odpowiedz mi! Dzieci pytają o intymne sprawy Zobacz większe

Odpowiedz mi! Dzieci pytają o intymne sprawy

VON DER GATHEN K., KUHL A.

978-83-65341-88-4

Nowy

DWIE SIOSTRY

99 autentycznych dziecięcych pytań o intymne sprawy, 99 przystępnych i wyważonych odpowiedzi – i 99… naprawdę śmiesznych ilustracji.

Więcej szczegółów

23,73 zł

34,90 zł najniższa cena z 30 dni przed obniżką

-32%

Stan: Ten produkt nie występuje w magazynie

Autor VON DER GATHEN K., KUHL A.
Ilość stron 212
Wymiary 145 x 190 mm, oprawa twarda
Oprawa twarda
Wydawca DWIE SIOSTRY

Dlaczego ludzie się całują? Czy to przykre mieć miesiączkę? Czy można nie dojrzewać? Czy seks jest zabawny? Czy dziecko w brzuchu może puszczać bąki? Co to jest cesarskie cięcie? Czy po każdym seksie rodzą się dzieci?

W „Odpowiedz mi!” Katharina von der Gathen, niemiecka edukatorka seksualna, zebrała pytania, które podczas prowadzonych przez nią warsztatów zadawali uczniowie szkół podstawowych. I na wszystkie udzieliła odpowiedzi – rzetelnych, ale niepozbawionych poczucia humoru i dostosowanych do dziecięcej wrażliwości. A Anke Kuhl uzupełniła całość o zabawne i skłaniające do refleksji ilustracje.

Seksualność to delikatny temat. Mówienie o niej bywa kłopotliwe, czasem budzi kontrowersje i prowokuje spory, więc często się go unika. Zwłaszcza w rozmowach z dziećmi, które przecież zadają rodzicom pytania także o ten aspekt życia. Jako dorośli nie powinniśmy zostawiać ich bez odpowiedzi, nawet jeśli otwarte podjęcie pewnych kwestii wydaje się nam ogromnym wyzwaniem. W takich sytuacjach niezwykle pomocna może być książka, w której dziecko znajdzie wyjaśnienie swoich wątpliwości, a dorosły – punkt wyjścia do dalszej rozmowy.

Dużo dyskutowaliśmy o książce i o przekładzie, długo zastanawialiśmy się nad doborem niektórych słów i sposobem przedstawienia niektórych kwestii, nie we wszystkim się zgadzaliśmy. Uważamy jednak, że książki takie jak ta są po prostu potrzebne.

Zachęcamy rodziców, by najpierw zapoznali się z tekstem sami – to wy najlepiej znacie swoje dziecko i umiecie najtrafniej ocenić, jakie treści będą w danym momencie najbardziej adekwatne do jego potrzeb. Mamy nadzieję, że uznacie Odpowiedz mi! za pożyteczne źródło wiedzy.

(ze wstępu od wydawnictwa)

Dla dzieci w wieku 10+

Nazwa producenta Wydawnictwo Dwie Siostry Sp. z o.o.
Miasto Warszawa
Ulica, numer domu i lokalu Al. 3 Maja 2 lok. 183
Kod pocztowy 00-391
Kontakt mailowy kontakt@wydawnictwodwiesiostry.pl
Kraj pochodzenia Polska

Produkty z tej samej kategorii