Używamy plików cookies m.in. w celach: świadczenia usług, statystyk. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień Twojej przeglądarki oznacza, że będą one umieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. Pamiętaj, że zawsze możesz zmienić te ustawienia. Zamknij

Wydawcy

NEWSLETTER

Lech Kaczyński Służba Ojczyźnie Zobacz większe

Lech Kaczyński Służba Ojczyźnie

PRACA ZBIOROWA

978-83-64708-24-4

Nowy

VOLUMEN

12 egz.

Książka próbuje przedstawić polityczną wizję Polski Lecha Kaczyńskiego.

Więcej szczegółów

35,00 zł

50,00 zł

-30%

Autor PRACA ZBIOROWA
Ilość stron 160
Format 200 x 250 mm, oprawa twarda
Oprawa twarda
Wydawca VOLUMEN

Polsce potrzebna jest swego rodzaju umowa społeczna, które określi na następne lata sposób dzielenia wspólnego dorobku. Polacy muszą wiedzieć, czego mogą się spodziewać – jako konsumenci, jako pracownicy, jako pracodawcy. Trzeba zacząć o tym rozmawiać, trzeba podjąć trud, wielki trud porozumienia. Jestem głęboko przekonany, że w Polsce potrzebna jest nowa ustawa zasadnicza, która będzie lepiej niż obecna odpowiadać potrzebom czasu, likwidować sfery wyjęte spod społecznej kontroli, zmniejszać niebezpieczeństwo patologizacji państwa, eliminować nieodpowiedzialność. (…) Uchwalenie nowej konstytucji ułatwiłoby bowiem w bardzo wysokim stopniu naprawę państwa, byłoby też uwieńczeniem budowy tego, co nazywamy IV Rzecząpospolitą.

Warto być Polakiem; warto, by naród polski i jego państwo – Rzeczpospolita – trwały w Europie. Te słowa są fundamentem, najgłębszą podstawą patriotyzmu, są także Waszym i moim drogowskazem. Zapobiec zmniejszaniu się liczebności naszego narodu, a więc dbać o rodzinę, o elementarne warunki jej rozwoju, dbać o oświatę, o to wszystko,co zapewnia wzrost – to polski obowiązek, a więc i mój obowiązek.

Lech Kaczyński

Na razie nie dodano żadnej recenzji.

Napisz opinię

Lech Kaczyński Służba Ojczyźnie

Lech Kaczyński Służba Ojczyźnie

Książka próbuje przedstawić polityczną wizję Polski Lecha Kaczyńskiego.

Napisz opinię

Produkty z tej samej kategorii