Używamy plików cookies m.in. w celach: świadczenia usług, statystyk. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień Twojej przeglądarki oznacza, że będą one umieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. Pamiętaj, że zawsze możesz zmienić te ustawienia. | Zamknij |
Wydawcy
Czy warto pisać o głupocie? Jesteśmy przekonani, że tak. Jest bowiem wszechobecna i przenika wszystkie obszary ludzkiej aktywności. Rozważania na temat głupoty pozwalają nam także lepiej zrozumieć fenomen mądrości.
Michał Heller w rozmowie z Giulio Brottim
Czy bezinteresowny altruizm naprawdę istnieje? Czy to, co wygląda na poświęcenie, jest w rzeczywistości drogą do osiągnięcia własnych celów? I czy tę zagadkę może rozwiązać matematyczne równanie?
Prof. Bartosz Brożek jest laureatem Nagrody Narodowego Centrum Nauki 2018.
Michał Heller - uczony, kosmolog, filozof i teolog. Laureat Nagrody Templetona i założyciel Centrum Kopernika Badań Interdyscyplinarnych w Krakowie. Autor m.in. książek Filozofia przypadku (CCPress 2012); Bóg i nauka. Moje dwie drogi do jednego celu (CCPress 2013); Granice nauki (CCPress 2014); Bóg i geometria. Gdy przestrzeń była Bogiem (CCPress 2015).
Michał Heller - kosmolog, filozof i teolog. Laureat Nagrody Templetona i założyciel Centrum Kopernika Badań Inerdyscyplinarnych w Krakowie
Jak negocjować w sposób słuszny, skuteczny i ekonomicznie efektywny?
Metoda krytyczna we wczesnym ujęciu K.R. Poppera wobec metafilozoficznej tradycji neokantowskiej szkoły J.F. Friesa
Odrodzenie myśli Ojców Kościoła w czasach współczesnych
Temple Grandin - profesorka zootechniki na Colorado State University
Czy fizyków zwiodło piękno ich własnych teorii?
Najbardziej kompletny zbiór najważniejszych pism Alberta Einsteina.
Bestseller w zestawieniu "New York Timesa"
O tym, jak połączyła nas stal, miedź dała głos, a krzem odmienił nasze umysły
Książka napisana przez autorkę bestsellerowego "Mózgu autystycznego"
Dlaczego mózg tworzy nawyki i czy można je przełamać
Zdaniem Martina Elvisa na tych małych ciałach niebieskich ogniskować się będą trzy potężne siły: odwieczna Miłość do rozumienia i poznawania świata, Strach przed anihilacją gatunku ludzkiego oraz Chciwość – chęć wejścia w posiadanie niezmierzonych bogactw.
"Książka ta rozprawia się z pokutującymi fałszywymi wyobrażeniami o ludzkim zmyśle powonienia i przedstawia przegląd badań, który może odmienić zaopatrywania czytelnika na to, co nos przekazuje mózgowi do dalszego przetwarzania, a umysłowi do postrzegania" - fragment
Jak ewolucja wyjaśnia istotę człowieczeństwa?
Jan WoleńskiAndrew SchumannAndrzej DąbrowskiMagdalena Hoły-ŁuczajKonrad Szocik
Wyścig do poznania tajemnic ukrytych w lodach Antarktydy
Bez gąszczu wzorów i teoretycznego gmatwania, ale i bez piętrowych metafor, książka profesora Lasoty opowiada fascynującą historię i odsłania tajemnice czarnych dziur ‒ najpotężniejszych źródeł energii we Wszechświecie.
Co neuroobrazowanie może powiedzieć o naszych umysłach?
Jak dwoje byłych studentów nakręciło się na czystą matematykę i odnalazło pełnię szczęścia.