Używamy plików cookies m.in. w celach: świadczenia usług, statystyk. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień Twojej przeglądarki oznacza, że będą one umieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. Pamiętaj, że zawsze możesz zmienić te ustawienia. Zamknij

Wydawcy

NEWSLETTER

Na przełęczy. Wrażenia i obrazy z Tatr Zobacz większe

Na przełęczy. Wrażenia i obrazy z Tatr

WITKIEWICZ STANISŁAW

978-83-7565-688-6

Nowy

LTW

PREMIERA 04.03.2021!!!

Więcej szczegółów

31,43 zł

44,90 zł

-30%

Stan: Ten produkt nie występuje w magazynie

Autor WITKIEWICZ STANISŁAW
Oprawa twarda
Rok wydania 2021
Ilość stron 488
Wydawca LTW

Dzieło Stanisława Witkiewicza zatytułowane Na przełęczy należy do grona klasycznych utworów opiewających urodę Tatr oraz witalność tamtejszych górali. Punktem wyjścia do dalszych obserwacji i rozważań stał się letni pobyt autora w Tatrach i jego wycieczka przez Przełęcz Mięguszowiecką do Morskiego Oka. Witkiewicz spogląda na góry zarówno okiem zafascynowanego widokami turysty, jak i doświadczonego artysty malarza. W swoistej formule synkretycznej łączy malarskie opisy krajobrazów, sylwetki mieszkańców dawnego Zakopanego i rozważania psychosocjologiczne. Nie stroni przy tym góralskiej gwary. Jak wskazuje tytuł, jest to opis momentu przejściowego między dwiema epokami w dziejach góralszczyzny, a samą książką sytuować trzeba pomiędzy dwiema wielkimi epokami w polskiej literaturze: pozytywizmem i Młodą Polską.
Tom niniejszy jest reprintem pierwszego wydania Na przełęczy z roku 1891, opatrzonego bogatym zbiorem ilustracji autorstwa samego Witkiewicza.

Na razie nie dodano żadnej recenzji.

Napisz opinię

Na przełęczy. Wrażenia i obrazy z Tatr

Na przełęczy. Wrażenia i obrazy z Tatr

PREMIERA 04.03.2021!!!

Napisz opinię

Produkty z tej samej kategorii