Używamy plików cookies m.in. w celach: świadczenia usług, statystyk. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień Twojej przeglądarki oznacza, że będą one umieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. Pamiętaj, że zawsze możesz zmienić te ustawienia. Zamknij

Wydawcy

Królestwo Saula Dawida i Salomona w świetle źródeł biblijnych i pozabiblijnych oraz danych archeologicznych Zobacz większe

Królestwo Saula Dawida i Salomona w świetle źródeł biblijnych i pozabiblijnych oraz danych archeologicznych

PALLA ALFRED J.

978-83-66397-38-5

Nowy

BOGULANDIA

8 egz.

Wznowienie, gruntownie poprawione i aktualizowane o nowe odkrycia, fakty.

Więcej szczegółów

85,68 zł

126,00 zł

-32%

Autor PALLA ALFRED J.
Rok wydania 2022
Ilość stron 496
Szerokość (mm) 150
Wysokość (mm) 210
Grzbiet (mm) 40
Wymiary 150 x 210 x 40 mm
Oprawa twarda
Wydawca BOGULANDIA

„Książka Alfreda Palli zawiera przejrzysty i systematyczny wkład na temat powstania dziejów monarchii izraelskiej, oparty na wnikliwej analizie zarówno tekstów biblijnych, jak i pozabiblijnych z uwzględnieniem danych archeologicznych, dlatego stanowi bezcenne kompendium wiedzy dla wszystkich pragnących zgłebić tę tematykę.”

— Prof. Roman Marcinkowski z Wydziału Orientalistycznego Uniwersytetu Warszawskiego

Alfred Palla, pisarz, historyk, biblista i podróżnik. Studiował w historię w Wyższej Szkole Pedagogicznej w Krakowie, specjalizując się pod kierunkiem prof. Aleksandra Krawczuka w historii starożytnej . W USA ukończył studia na wydziale teologii biblijnej Andrews University oraz doktorskie w Fuller Theological Seminary w Kalifornii. W Polsce uzyskał stopień naukowy doktora historii na Wydziale Filologiczno-Historycznym Akademii Pomorskiej. Autor serii "Skarby Mądrości", "Sekrety Biblii", oraz dla dzieci "Mądre Bajki". "Królestwo Saula Dawida i Salomona" stanowi cześć jego pracy doktorskiej.


„Książkę dr. Alfreda Palli przeczytałem z wielkim zainteresowaniem i równocześnie satysfakcją. Autor, znakomity teolog chrześcijański i pisarz, wybitny znawca zagadnień biblijnych, zaprezentował w niej całą gamę cennych wiadomości dotyczących dziejów dawnego Izraela (…). Książka, napisana w sposób przejrzysty i fascynujący, wzbogaca naszą wiedzę o Piśmie Świętym, jego powstaniu i dziejach oraz zawartym w nim przesłaniu zbawczym. Książkę oceniam bardzo wysoko i z całego serca polecam”— † ksiądz prof. dr hab. Zachariasz Łyko, Katedra Filozofii i Socjologii,Chrześcijańska Akademia Teologiczna w Warszawie „Książka jest napisana językiem bardzo przystępnym, zawiera wiele wiedzy archeologicznej i historycznej niezbędnej do właściwego rozumienia tekstu biblijnego i przekonania się o jego wiarygodności oraz wielowiekowej nadzwyczajnej wierności jego przekazu”

— ksiądz dr hab. Zdzisław Żywica, Uniwersytet Warmińsko-Mazurski w Olsztynie.
„Autor łączy rozległą wiedzę w dziedzinie starożytnej literatury Bliskiego Wschodu z archeologią i translatologią. Książka podejmuje szereg ważnych zagadnień,analizowany materiał pozawala dostrzec kontekst literacki i historyczno-kulturowy opisanych w Biblii wydarzeń. Umożliwia to uchwycić fenomen, jakim są dla Żydów księgi Tanach, a dla chrześcijan Stary Testament. Z całego serca polecam lekturę tej książki”

— dr hab. Wojciech Gajewski, Zakład Historii Starożytnej, Uniwersytet Gdański.


„Książkę czyta się z ciekawością i zainteresowaniem, szczególnie zawarte w niej wyniki badań archeologicznych, odnoszące się do wielu aspektów historycznych i literackich Biblii”

— ksiądz dr hab. Zdzisław Pawłowski, Uniwersytet Mikołaja Kopernika w Toruniu.
Z serii „Sekrety Biblii” polecamy również:

"Historyczna wiarygodność Nowego Testamentu"
"Królestwo Saula Dawida i Salomona"
"EXODUS z Egiptu do Ziemi Obiecanej"
"Całun i chusta z grobu Jezusa"

Na razie nie dodano żadnej recenzji.

Napisz opinię

Królestwo Saula Dawida i Salomona w świetle źródeł biblijnych i pozabiblijnych oraz danych archeologicznych

Królestwo Saula Dawida i Salomona w świetle źródeł biblijnych i pozabiblijnych oraz danych archeologicznych

Wznowienie, gruntownie poprawione i aktualizowane o nowe odkrycia, fakty.

Napisz opinię

Produkty z tej samej kategorii