Używamy plików cookies m.in. w celach: świadczenia usług, statystyk. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień Twojej przeglądarki oznacza, że będą one umieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. Pamiętaj, że zawsze możesz zmienić te ustawienia. Zamknij

Wydawcy

NEWSLETTER

Ostatni dzwonek Zobacz większe

Ostatni dzwonek

KS. WYŻKIEWICZ DAMIAN CM, GOSPODAREK DAWID

978-83-65424-78-5

Nowy

WIĘŹ

23 egz.

Rozmowy o przyszłości lekcji religii.

Więcej szczegółów

24,50 zł

35,00 zł

-30%

Autor KS. WYŻKIEWICZ DAMIAN CM, GOSPODAREK DAWID
Ilość stron 168
Format 125 x 205 mm
Oprawa miękka
Rok wydania 2020
Wydawca WIĘŹ

Temat lekcji religii raz po raz wchodzi do debaty publicznej, za każdym razem rozpalając społeczne emocje. W wielu z nas narasta irytacja na obecny stan rzeczy – oddalenie treści przekazywanych podczas katechezy od faktycznych wyzwań, przed jakimi stoją młodzi ludzie w XXI wieku w Polsce. Co z tym zrobić? Oddajemy głos człowiekowi, który w czasie tych lekcji znajduje się po niewygodnej stronie – za biurkiem nauczycielskim, a jednak przez uczniów nie jest postrzegany jako relikt przeszłości.

Niestandardowe podejście ks. Damiana Wyżkiewicza do prowadzenia lekcji religii sprawiło, że otrzymał wyróżnienie w konkursie Nauczyciel Roku 2019. Czym zdobył uznanie i zaufanie uczniów? Jak rozmawia z nimi o Bogu, przykazaniach, grzechu, modlitwie i budzącej się seksualności? Czy nie boi się kontrowersyjnych tematów, jak pedofilia w Kościele, gender, aborcja, homoseksualizm? I w końcu czy religia w szkole to w ogóle dobry pomysł? Takie pytania stawia mu dziennikarz i publicysta Dawid Gospodarek.Na razie nie dodano żadnej recenzji.

Napisz opinię

Ostatni dzwonek

Ostatni dzwonek

Rozmowy o przyszłości lekcji religii.

Napisz opinię

Produkty z tej samej kategorii