Używamy plików cookies m.in. w celach: świadczenia usług, statystyk. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień Twojej przeglądarki oznacza, że będą one umieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. Pamiętaj, że zawsze możesz zmienić te ustawienia. Zamknij

Wydawcy

Psychologia lekarska w leczeniu chorych somatycznie motyleksiazkowe.pl Zobacz większe

Psychologia lekarska w leczeniu chorych somatycznie

RED. GIEROWSKI JÓZEF K., BĘTKOWSKA-KORPAŁA BARBARA

978-83-233-2405-8

Nowy

WYDAWNICTWO UNIWERSYTETU JAGIELLOŃSKIEGO

11 egz.

Seria: Medycyna - podręczniki akademickie

Więcej szczegółów

27,93 zł

39,90 zł

-30%

Autor RED. GIEROWSKI JÓZEF K., BĘTKOWSKA-KORPAŁA BARBARA
Rok wydania 2008
Ilość stron 276
Szerokość (mm) 171
Wysokość (mm) 241
Grzbiet (mm) 15
Wymiary 171 x 241 x 15 mm
Oprawa miękka
Wydawca WYDAWNICTWO UNIWERSYTETU JAGIELLOŃSKIEGO

Podręcznik stanowi bardzo potrzebne i długo oczekiwane opracowanie, które w sposób rzetelny i wyczerpujący omawia najważniejsze problemy psychologiczne, z jakimi spotykają się lekarze różnych specjalności. Jest adresowane przede wszystkim do studentów wydziałów lekarskich. Jednak zainteresowani nim mogą być również studenci kierunku pielęgniarstwa, fizjoterapii, a częściowo także ratownictwa medycznego, nie wspominając o praktykujących lekarzach różnych specjalności.

Ważną cechą książki jest to, że wychodzi poza typowe dla klasycznych podręczników psychologii medycznej rozważania teoretyczne, koncentrując się na problemach praktycznych, najistotniejszych z punktu widzenia lekarza i studenta medycyny. Problemy te związane są z psychologicznym aspektami sytuacji choroby i leczenia w różnych działach medycyny. W sposób naturalny towarzyszą one sytuacji choroby i leczenia i niewątpliwie powinny być brane pod uwagę przez lekarzy i inne osoby sprawujące opiekę nad chorym.

Całość opracowania prezentuje biopsychospołeczne podejście do choroby i jej leczenia, co podkreślają w obszernym wstępnie redaktorzy tomu, uzupełniając dominujący wciąż w nauczaniu medycyny biomedyczny model o elementy psychologiczne.

Dr hab. Marek Motyka

Na razie nie dodano żadnej recenzji.

Napisz opinię

Psychologia lekarska w leczeniu chorych somatycznie

Psychologia lekarska w leczeniu chorych somatycznie

Seria: Medycyna - podręczniki akademickie

Napisz opinię

Produkty z tej samej kategorii