Brak produktów
Wydawcy
WYDAWNICTWO UNIWERSYTETU JAGIELLOŃSKIEGO
Idelsbald Goddeeris - belgijski slawista i historyk
Wyjątkowe opracowanie autorstwa wybitnych specjalistów z dziedziny uzależnień
Najnowsze, zaktualizowane wydanie uznanego poradnika dla osób z zaburzeniami lękowymi
International management and corporate social responsibility today. A subjective tale
Dr Przemysław Bąbel jest adiunktem w Zakładzie Psychologii Behawioralnej Instytutu Psychologii Uniwersytetu Jagiellońskiego Prof. dr hab. Paweł Ostaszewski jest profesorem na Wydziale Psychologii Uniwersytetu Warszawskiego i na Wydziale Psychologii Szkoły Wyższej Psychologii Społecznej
Jedną z zalet tej książki jest jej absolutny realizm… Pary znajdą tutaj wiele narzędzi, które pozwolą im pogodzić wzajemne różnice bez pomocy terapeuty.Jane Brody, „The New York Times”
Książka ta stanowi kontynuację tomu Archiwa dyscypliny.
Marcin Gabryś – doktor nauk humanistycznych (specjalność nauki o polityce), kanadysta. Adiunkt w Katedrze Studiów Kanadyjskich Instytutu Amerykanistyki i Studiów Polonijnych Uniwersytetu Jagiellońskiego.
Relacje handlowe Rosji z Polską na tle roli czynników gospodarczych w polityce zagranicznej Federacji Rosyjskiej
Poprawione i rozszerzone wydanie drugie tego znakomitego podręcznika proponuje sprawdzone strategie służące poprawie długoterminowych skutków leczenia oraz jakości życia osób cierpiących na zaburzenia afektywne dwubiegunowe.
Sposoby rozumienia przywództwa w zarządzaniu organizacjami ochrony zdrowia ze szczególnym uwzględnieniem wartości centralnych i kompetencji przywódczych
Tom kryje w sobie także zaproszenie do innych, nieoczywistych kierunków lektury, którym patronuje formuła „blisko wiersza”, pojmowana jako droga uważnego, wnikliwego i wrażliwego interpretowania poezji, jej poszukiwań metafizycznych, estetycznych, antropologicznych, pytań ważnych i pytań naiwnych, chwil zwątpienia i chwil pewności.
Antropologia to […] dyscyplina pogranicza, którą trudno zamknąć w raz na zawsze ustalonych ramach teoretycznych i metodologicznych. Kierując się takim jej rozumieniem, zdecydowaliśmy się włączyć do tomu teksty autorów reprezentujących dwie dyscypliny współczesnej humanistyki: kulturoznawstwo i religioznawstwo. Dzięki temu czytelnik ogląda kulturę afrokaraibską niejako z dwóch perspektyw.
„Książka Piotra Mirochy jest monografią interdyscyplinarną, metodologicznie nawiązującą do językoznawstwa (zwłaszcza socjolingwistyki), kulturoznawstwa, historii, antropologii kulturowej, politologii i filozofii. (...)"
Seria: Psychiatria - podręczniki akademickie
Wewnętrzne i zewnętrzne uwarunkowania wojny domowej w Syrii 2011-2021Seria: Studia Levantina et Africana
Model rozwiązywania problemów poprzez współdziałanieSeria: Psychiatria i Psychoterapia
Czy można oglądać programy telewizyjne, nie mając telewizji i nie korzystając z platform streamingowych? Jak zmienia się interaktywność telewizji pod wpływem mediów społecznościowych? Jak odbiorcy definiują telewizję w dobie nowych mediów? Książka Aleksandry Powierskiej przynosi odpowiedzi na powyższe pytania, prezentując świeże podejście do badań nad przemianami współczesnej telewizji.
Seria: Psyche / SomaPrzekład: Aleksander Gomola Konsultant merytoryczny: Joanna Zapała
Przekład: Maria Świątkowska Konsultant merytoryczny: dr Anna StolaśSeria: Psyche / Soma
Rozpoznanie zgodne z DSM-5 Seria: Psychiatria i Psychoterapia Przekład: Robert Andruszko
Nowe wydanie zgodne z klasyfikacją DSM-5Seria: Psychiatria i Psychoterapia
Jak zadbać o siebie i związek, gdy na świat przychodzi dzieckoPrzekład: Agnieszka Kasprzyk Seria: Psyche / Soma
Przekład: Aleksander Gomola Konsultant merytoryczny: Prof. dr hab. Krzysztof PyrćSeria: #nauka