Używamy plików cookies m.in. w celach: świadczenia usług, statystyk. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień Twojej przeglądarki oznacza, że będą one umieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. Pamiętaj, że zawsze możesz zmienić te ustawienia. Zamknij

Wydawcy

Wybór Dzieł Filozoficznych Zobacz większe

Wybór Dzieł Filozoficznych

VOLTAIRE

978-83-65787-63-7

Nowy

FUNDACJA AUGUSTA HR.CIESZKOWSKIEGO

60 egz.

Biblioteka Kwartalnika Kronos

Więcej szczegółów

37,40 zł

55,00 zł najniższa cena z 30 dni przed obniżką

-32%

Autor VOLTAIRE
Rok wydania 2022
Ilość stron 432
Szerokość (mm) 135
Wysokość (mm) 206
Grzbiet (mm) 30
Wymiary 135 x 206 x 30 mm
Oprawa miękka
Wydawca FUNDACJA AUGUSTA HR.CIESZKOWSKIEGO

Ambiwalentny charakter filozofii oraz skomplikowane życie sprzyjały wielu nieporozumieniom i sprzecznym odczytaniom koncepcji Voltaire’a.

Wydanie „Wybór dzieł filozoficznych” stanowi kolejny krok w przybliżeniu polskiemu czytelnikowi dorobku tego klasyka francuskiego oświecenia. Rozpoczęliśmy od publikacji „Słownika filozoficznego” (2015). Następnie zaprezentowaliśmy „Pisma przeciw Polakom” (2017), skierowane przeciwko konfederacji barskiej, oraz „Filozofię historii” (2018).

Wybór pism zebranych w tym tomie nie został dokonany na zasadzie przypadku. Intencją tłumacza było wypełnienie dotkliwych luk, jakie istnieją w przyswajaniu sobie w języku polskim myśli Voltaire’a. Tak się złożyło, że jego przekłady w Polsce miały miejsce w dwóch głównych rzutach przedzielonych dwustuletnią przerwą. Pierwsza fala tłumaczeń zbiegła się z okresem rozbiorowym, druga zaś wystąpiła dopiero w dwudziestoleciu międzywojennym i dziesięcioleciu powojennym.

Na razie nie dodano żadnej recenzji.

Napisz opinię

Wybór Dzieł Filozoficznych

Wybór Dzieł Filozoficznych

Biblioteka Kwartalnika Kronos

Napisz opinię

Produkty z tej samej kategorii