Używamy plików cookies m.in. w celach: świadczenia usług, statystyk. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień Twojej przeglądarki oznacza, że będą one umieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. Pamiętaj, że zawsze możesz zmienić te ustawienia. Zamknij

Wydawcy

Jak scena stała się dramatem Zobacz większe

Jak scena stała się dramatem

GRYGIEL WOJCIECH P.

978-83-7886-539-1

Nowy

COPERNICUS

7 egz.

Filozofia w kontekście teorii względności

Więcej szczegółów

40,73 zł

59,90 zł najniższa cena z 30 dni przed obniżką

-32%

Autor GRYGIEL WOJCIECH P.
Rok wydania 2021
Ilość stron 312
Szerokość (mm) 163
Wysokość (mm) 241
Grzbiet (mm) 21
Wymiary 163 x 241 x 21 mm
Oprawa miękka
Wydawca COPERNICUS

Wewnętrzna doskonałość oraz piękno teorii względności po dziś dzień zachwycają nie tylko fizyków, ale także i filozofów. Wojciech Grygiel ukazuje drogę, jak w matematycznych zawiłościach tej teorii doszukać się głębokich problemów filozoficznych, i przekonać się, że teoria względności to nie tylko hermetyczna gra matematycznych symboli, ale oryginalny produkt ludzkiego geniuszu, będący szeroką syntezą dziedzictwa europejskiej myśli. Teoria ta wciąż inspiruje do dalszego namysłu nie tylko nad kolejnym unifikacyjnym krokiem fizyki, ale też nad pytaniami o sens Wszechświata jako ontycznej całości.

Jak scena stała się dramatem to kompendium wiedzy fizycznej oraz niezwykle wartościowe studium filozoficzne i historyczne. Jest dla czytelnika szansą całościowego spojrzenia na najważniejsze komponenty teorii względności. Może być także punktem wyjścia do badań, w których można podążać tropem Autora lub, korzystając z dostarczonej w książce wiedzy, pójść własną drogą ku zrozumieniu tego, co odkryte lub ku odkryciu czegoś nowego.

prof. Jerzy Dajka, Uniwersytet Śląski


Wojciech Grygiel podjął ciekawą próbę odpowiedzi na pytanie, dlaczego einsteinowska teoria względności jest nie tylko skuteczna, ale również piękna. Podążając za przekonaniem Greków, że to symetria decyduje o pięknie i pozwala precyzyjnie opisać świat pokazuje, jak przekonanie to manifestuje się w jednej z najwspanialszych naukowych teorii. Kompetentnie i w sposób interesujący dowodzi, jak filozofia i fizyka były i nadal są głęboko ze sobą powiązane.

prof. Bogdan Dembiński, Uniwersytet Śląski

Na razie nie dodano żadnej recenzji.

Napisz opinię

Jak scena stała się dramatem

Jak scena stała się dramatem

Filozofia w kontekście teorii względności

Napisz opinię

Produkty z tej samej kategorii