Używamy plików cookies m.in. w celach: świadczenia usług, statystyk. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień Twojej przeglądarki oznacza, że będą one umieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. Pamiętaj, że zawsze możesz zmienić te ustawienia. Zamknij

Wydawcy

Miedzy nami a światłem. Bóg i świat w twórczości Zbigniewa Herberta Zobacz większe

Miedzy nami a światłem. Bóg i świat w twórczości Zbigniewa Herberta

PRACA ZBIOROWA

978-83-935061-0-1

Nowy

PLATAN

10 egz.

"W odniesieniu do twórczości Zbigniewa Herberta powraca raz po raz nierozstrzygnięte, a może - nierozstrzygalne pytanie: czy niebo Pana Cogito jest puste? Próbujemy w tej książce sprawdzić hipotezę i niemożności udzielenia odpowiedzi na to pytanie. 

Więcej szczegółów

17,00 zł

25,00 zł

-32%

Autor PRACA ZBIOROWA
Ilość stron 440
Wymiary 150x240 mm
Wydawca PLATAN

"W odniesieniu do twórczości Zbigniewa Herberta powraca raz po raz nierozstrzygnięte, a może - nierozstrzygalne pytanie: czy niebo Pana Cogito jest puste? Próbujemy w tej książce sprawdzić hipotezę i niemożności udzielenia odpowiedzi na to pytanie. W pracach o poecie pojawiło się wiele rozbieżnych ocen dotyczących jego stosunku do Boga, transcendencji, religijnego zakorzenienia aksjologii (lub braku takiej relacji). W opiniach badaczy i krytyków literackich zarysowały się dwa bieguny; na jednym znajdują się interpretacje podkreślające agnostycyzm Herberta, na drugim - wskazujące chrześcijańskie źródła jego świata poetyckiego. W tej się też odnajdziemy teksty bliskie jednemu bądź drugiemu rozpoznaniu. Prace zebrane w tym tomie analizują obszar motywów i wątków związanych z bogiem i bytem z różnych punktów, składając się na wstępną monografię tematu."
Grażyna Halkiewicz-Sojak

Na razie nie dodano żadnej recenzji.

Napisz opinię

Napisz opinię

Produkty z tej samej kategorii