Używamy plików cookies m.in. w celach: świadczenia usług, statystyk. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień Twojej przeglądarki oznacza, że będą one umieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. Pamiętaj, że zawsze możesz zmienić te ustawienia. Zamknij

Wydawcy

Oswajając zmienność Kultura lokalna z perspektywy domów kultury Zobacz większe

Sekrety ludzkiego czasu

GOLKA MARIAN

978-83-7982-422-9

Nowy

NARODOWE CENTRUM KULTURY

19 egz.

Autorska monografia prof. Mariana Golki, dotycząca pojęcia czasu, analizowanego w różnych ujęciach, w różnych epokach, z punktu widzenia różnych kultur.

Więcej szczegółów

25,16 zł

37,00 zł najniższa cena z 30 dni przed obniżką

-32%

Autor GOLKA MARIAN
Rok wydania 2021
Ilość stron 288
Szerokość (mm) 150
Wysokość (mm) 230
Grzbiet (mm) 25
Wymiary 150 x 230 x 25 mm
Oprawa miękka ze skrzydełkami
Wydawca NARODOWE CENTRUM KULTURY

Autorska monografia prof. Mariana Golki, dotycząca pojęcia czasu, analizowanego w różnych ujęciach, w różnych epokach, z punktu widzenia różnych kultur. Autor przytacza spojrzenia na czas prezentowane przez pisarzy, filozofów i myślicieli oraz rozważa zagadnienia związane z czasem, z którymi stykamy się na co dzień. Co oznacza zawsze, nigdy, teraz? Dlaczego czas czasem leci, a czasem się wlecze? Czy rzeczywiście potrafi leczyć? Jak i kiedy można się z nim pogodzić?

Choć czas determinuje ludzkie życie, w najogólniejszych ramach wyznaczając brzegowe warunki trwania tego życia, to w licznych sytuacjach, w jakich znajduje się człowiek, nie tylko czas wpływa na człowieka i jego zachowania, ale to przede wszystkim postawy człowieka, jego kultura i sytuacja oddziałują na pojmowanie czasu, na stosunek do niego i odczucia względem niego. Tak więc zawsze, gdy mówi się o wzajemnych relacjach czasu i człowieka, to tak naprawdę mówi się o człowieku i jego społeczno-kulturowym usytuowaniu.

fragment Wstępu

Na razie nie dodano żadnej recenzji.

Napisz opinię

Sekrety ludzkiego czasu

Sekrety ludzkiego czasu

Autorska monografia prof. Mariana Golki, dotycząca pojęcia czasu, analizowanego w różnych ujęciach, w różnych epokach, z punktu widzenia różnych kultur.

Napisz opinię

Produkty z tej samej kategorii