Używamy plików cookies m.in. w celach: świadczenia usług, statystyk. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień Twojej przeglądarki oznacza, że będą one umieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. Pamiętaj, że zawsze możesz zmienić te ustawienia. Zamknij

Wydawcy

Promocje

NEWSLETTER

Etyka nauczyciela Zobacz większe

Etyka nauczyciela

PRACA ZBIOROWA

978-83-7306-517-8

Nowy

TOWARZYSTWO NAUKOWE KUL

15 egz.

24,50 zł

35,00 zł

-30%

Autor PRACA ZBIOROWA
Ilość stron 282
Format 170 x 240 mm, oprawa miękka
Rok wydania 2011
Wydawca TOWARZYSTWO NAUKOWE KUL

Tom Etyka nauczyciela pod redakcją Magdaleny Bajan oraz Sławomira Jacka Żurka to niezwykle wartościowa i potrzebna pozycja wydawnicza. W jej skład wchodzą artykuły naukowe i popularnonaukowe z zakresu bardzo szeroko rozumianej humanistyki, nastawionej na problemy etyczne. Ich autorami są bowiem zarówno nauczyciele akademiccy, prowadzący prace badawcze, jak i nauczyciele-praktycy, pracujący w różnego rodzaju placówkach oświatowych, co wyznacza nowoczesny kurs otwartego dyskursu szkoły z uniwersytetem.

Dr hab. Krzysztof Biedrzycki

Etyka nauczyciela to publikacja porządkującą współczesne rozumienie zagadnień związanych z etosem tej grupy zawodowej. Tom wpisuje się w publiczną debatę o systemach normatywnych regulujących funkcjonowanie społeczeństwa. Gromadzi wypowiedzi przedstawicieli środowisk szkolnych i uniwersyteckich z całego kraju, nie pretendując jednak do formułowania zbioru prawideł moralnych nauczyciela. [...] Zaletą takiego ujęcia jest połączenie bogatego opisu wyzwań moralnych, przed jakimi stoi współczesna polska szkoła, z próbą refleksji o charakterze aksjologiczno-normatywnym.

Ks. dr hab. Alfred M. Wierzbicki, prof. KUL

Na razie nie dodano żadnej recenzji.

Napisz opinię

Etyka nauczyciela

Etyka nauczyciela

Napisz opinię

Produkty z tej samej kategorii