Używamy plików cookies m.in. w celach: świadczenia usług, statystyk. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień Twojej przeglądarki oznacza, że będą one umieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. Pamiętaj, że zawsze możesz zmienić te ustawienia. Zamknij

Wydawcy

Dla krwi i pieniędzy. Miliarderzy, biotechnologia i poszukiwania leku, który przyniesie fortunę Nathan Vardi motyleksiazkowe.pl Zobacz większe

Dla krwi i pieniędzy. Miliarderzy, biotechnologia i poszukiwania leku, który przyniesie fortunę

VARDI NATHAN

978-83-8175-509-2

Nowy

PRZEŚWITY

36 egz.

62,91 zł

69,90 zł najniższa cena z 30 dni przed obniżką

-10%

Autor VARDI NATHAN
Rok wydania 2023
Ilość stron 334
Szerokość (mm) 141
Wysokość (mm) 218
Grzbiet (mm) 20
Wymiary 141 x 218 x 20 mm
Oprawa miękka ze skrzydełkami
Wydawca PRZEŚWITY

Fascynująca opowieść o opracowaniu rewolucyjnego leku

W branży biotechnologicznej, w której koncerny farmaceutyczne, rząd, fundusze hedgingowe i finansiści venture capital wykładali miliardy dolarów na finansowanie eksperymentalnych metod terapeutycznych, pojawia się cząsteczka mogąca zahamować rozwój raka, a ludzi, którzy ją wynaleźli, uczynić niewyobrażalnie zamożnymi. W książce Dla krwi i pieniędzy przyglądamy się z bliska niewielkiej grupie osób pracujących w kalifornijskim start-upie biotechnologicznym, które wynalazły jedną z tych rzadkich cząsteczek. Okazuje się, że związek ten, będący inhibitorem BTK, jest skuteczny w leczeniu jednej z białaczek. Kiedy pacjenci, którym podano preparat, zaczynają wstawać ze szpitalnych łóżek, badacze orientują się, że natrafili na coś nadzwyczajnego.

Tak rozpoczyna się pełen dramatycznych zwrotów akcji reportaż, którego bohaterowie będą starali się odnaleźć drogę w labiryncie korporacyjnych intryg i podwójnych standardów moralnych. Nathan Vardi, doświadczony dziennikarz finansowy, pokazuje, co zapoczątkowało wysyp biotechnologicznych start-upów. Opisuje naukowców, lekarzy i wynalazców gotowych zaryzykować wszystko dla stworzenia nowych leków ratujących życie, ale nie zapomina też o pacjentach, dla których stawką jest przeżycie.

Dowiedz się, dlaczego tak trudno wprowadzić na rynek nowe farmaceutyki, czemu koszty kuracji są takie wysokie i jak to się dzieje, że przyszłość medycyny kształtują nastawieni na zysk ludzie zarządzający funduszami venture capital.

„Nathan Vardinapisał porywającą historię o niezachwianej determinacji i nadzwyczajnym wysiłku, jakich wymaga dostarczenie pacjentom prawdziwie przełomowego leku. W książce niezwykle szczegółowo przedstawiono skomplikowane relacje łączące świat naukowy, branżę biotechnologiczną, inwestorów i regulatorów. Pokazuje, jak na styku wszystkich tych światów powstaje innowacja w medycynie”.

– Albert Bourla, dyrektor generalny Pfizer Inc.

Opowiedziana przez Nathana Vardiego historia drogi, jaką pokonuje eksperymentalny farmaceutyk – od chwili opracowania cząsteczki w laboratorium po moment, gdy gotowy lek trafia na półkę w aptece – to istna jazda bez trzymanki. Dla krwi i pieniędzy to wciągająca lektura, pełna barwnych postaci i intryg. Ze swadą rasowego dziennikarza Vardi kreśli porywającą relację z branży biotechnologicznej i przenosi czytelnika do biur biotechnologicznych start-upów, gdzie trwa bezpardonowa walka o najwyższą ze stawek – zwłaszcza dla pacjentów.

– CHARLES GRAEBER, autor bestsellerów „New York Timesa” pt. Dobry opiekun. Prawdziwa historia o medycynie, szaleństwie i morderstwach oraz Przełomowa terapia. Immunoterapia kontra nowotwory

Dla krwi i pieniędzy to fascynująca – choć momentami dość szokująca – historia opracowania rewolucyjnego leku, który zrodził się z wybuchowej mieszanki nauki, pieniędzy z Wall Street, wybujałego ego i testosteronu.

– Tom Mueller, autor Extra Virginity oraz Crisis of Conscience

Wstrząsająca, nieprawdopodobna opowieść o rywalizacji dwóch miliarderów i o dwóchrewolucyjnych lekach przeciwnowotworowych, która przenosi w samo centrum współczesnej medycyny, gdzie gra toczy się o wysoką stawkę, a naukowcy, lekarze, inwestorzy, pośrednicy, miliarderzy i gigantyczne koncerny współpracują i ścierają się ze sobą, aby osiągnąć to, czego nikt z nich nie mógłby uzyskać samodzielnie. Poparta skrupulatnymi badaniami i odmalowana w żywych barwach historia stanowi szczegółowy i przekonujący zapis tych zmagań.

– Barry Werth, autor The Billion-Dollar Molecule oraz The Antidote

Nathan Vardi pokazuje, jak ważne role w opracowaniu wartych miliardy dolarów leków odgrywają chciwość, strach, determinacja i – przede wszystkim – ambicja.

– Gregory Zuckerman, autor A Shot to Save the World

Lektura obowiązkowa dla każdego, kto chce zrozumieć, jak to się stało, że lekarstwo, które znajdujemy na aptecznej półce, miało swój początek w inwestycji na Wall Street. Nathan Vardi przedstawia opowieść o dwóch miliarderach stojących za dwoma lekami na choroby nowotworowe krwi, a także przybliża – odmalowaną z niezwykłą delikatnością – historię naukowców, którzy brali udział w ich opracowaniu.

– Matthew Herper, dziennikarz internetowego serwisu STAT

Nathan Vardi – redaktor zarządzający serwisu internetowego MarketWatch, były starszy redaktor „Forbesa”. W swoim pisarstwie skupia się na dużych inwestorach, funduszach hedgingowych, spółkach private equity i relacjach między Wall Street i branżą biofarmaceutyczną. Mieszka w Edgemont, w stanie Nowy Jork.

Na razie nie dodano żadnej recenzji.

Napisz opinię

Dla krwi i pieniędzy. Miliarderzy, biotechnologia i poszukiwania leku, który przyniesie fortunę

Dla krwi i pieniędzy. Miliarderzy, biotechnologia i poszukiwania leku, który przyniesie fortunę

Napisz opinię

Produkty z tej samej kategorii