Używamy plików cookies m.in. w celach: świadczenia usług, statystyk. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień Twojej przeglądarki oznacza, że będą one umieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. Pamiętaj, że zawsze możesz zmienić te ustawienia. Zamknij

Wydawcy

Śladami bogów Zobacz większe

Śladami bogów

MARAI SANDOR

978-83-07-03496-6

Nowy

CZYTELNIK

18 egz.

Śladami bogów to dziennik z podróży, jaką Sándor Márai odbył w 1926 r. na Bliski Wschód.

Więcej szczegółów

27,88 zł

41,00 zł najniższa cena z 30 dni przed obniżką

-32%

Autor MARAI SANDOR
Rok wydania 2021
Ilość stron 264
Szerokość (mm) 123
Wysokość (mm) 196
Grzbiet (mm) 17
Wymiary 123 x 196 x 17 mm
Oprawa zintegrowana
Wydawca CZYTELNIK

Pokonując trudy i niebezpieczeństwa trzymiesięcznej wyprawy, odwiedził Egipt, Palestynę, Liban, Syrię i Turcję, a także Grecję oraz Włochy. Podziwiał egzotyczną przyrodę i starożytną architekturę. Rozmyślał o trwającej już wiele tysięcy lat historii regionu, a również z wielką uwagą przyglądał się wydarzeniom współczesnym, takim jak kształtowanie się podstaw przyszłego państwa izraelskiego. Na swojej drodze spotkał wielu ludzi. Odnosił się do nich ze szczerą ciekawością i otwartością, by poznać ich kulturową odmienność. Nigdy jednak nie zapominał o ukochanej Europie i z perspektywy Wschodu krytycznie spoglądał na Stary Kontynent odradzający się po wojennej pożodze.
Zdecydowanie wykraczając poza dziennikarską formę, książka Śladami bogów jest nie tylko zbiorem reporterskich relacji, ale też zapisem błyskotliwych refleksji, lirycznie ukazanych wrażeń i trafnych spostrzeżeń, które nic nie straciły na czasie.

Na razie nie dodano żadnej recenzji.

Napisz opinię

Śladami bogów

Śladami bogów

Śladami bogów to dziennik z podróży, jaką Sándor Márai odbył w 1926 r. na Bliski Wschód.

Napisz opinię

Produkty z tej samej kategorii