Używamy plików cookies m.in. w celach: świadczenia usług, statystyk. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień Twojej przeglądarki oznacza, że będą one umieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. Pamiętaj, że zawsze możesz zmienić te ustawienia. Zamknij

Wydawcy

Ciotka Flora H. Buchner motyleksiazkowe.pl Zobacz większe

Ciotka Flora

BUCHNER HELENA

978-83-65558-56-5

Nowy

SILESIA PROGRESS

32 egz.

Kolejna po "Hanysce" i "Dzieciach Hanyski" poruszająca powieść Heleny Buchner.

Więcej szczegółów

30,80 zł

44,00 zł

-30%

Autor BUCHNER HELENA
Rok wydania 2022
Ilość stron 264
Szerokość (mm) 161
Wysokość (mm) 230
Grzbiet (mm) 15
Wymiary 161 x 230 x 15 mm
Oprawa miękka ze skrzydełkami
Wydawca SILESIA PROGRESS

Skończyła się wojna. Flora, po ucieczce przed frontem, wraca do rodzinnej wsi i rodzinnego domu. Niestety jej dom jest zajęty przez wysiedleńców ze wschodnich terenów II RP. Ciotkę Florę przygarniają krewni. Czy uda się jej odzyskać swoją własność? Czy wygnańcy ze Wschodu, chaziaje, będą w stanie współżyć z hanysami? Wszak i jedni i drudzy znaleźli się tutaj po przymusowej wywózce na Syberię, choć z różnych powodów. Jak ułożą się sąsiedzkie stosunki między ludźmi wychowanymi w zupełnie różnych warunkach kulturowych?

Ciotka Flora to kolejna opowieść o powojennej historii ziemi górnośląskiej i Górnoślązaków, opowiedziana w przystępny sposób. O trudnych czasach i trudnych wyborach, przed którymi stawali zwykli ludzie. Po Hanysce i Dzieciach Hanyski to trzecia powieść Heleny Buchner, wydana przez SilesiaProgress. Czytelnikowi nie raz popłyną łzy w czasie jej lektury, niektórzy zobaczą tam być może również kawałek losów swojej rodziny.

Po raz kolejny Helena Buchner opisuje życie na opolskiej części Górnego Śląska zaraz po wojnie i później. Pokazuje ten trudny czas z punktu widzenia autochtonki. Pisze o Niemcach, Polakach, Ślązakach, o trudnych relacjach między miejscowymi a przybyszami, o budowaniu nowego wspólnego życia.

Książka ukazała się w ramach CANON SILESIAE - Ślōnske Dzieje (nr 13).

Na razie nie dodano żadnej recenzji.

Napisz opinię

Ciotka Flora

Ciotka Flora

Kolejna po "Hanysce" i "Dzieciach Hanyski" poruszająca powieść Heleny Buchner.

Napisz opinię

Produkty z tej samej kategorii