Używamy plików cookies m.in. w celach: świadczenia usług, statystyk. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień Twojej przeglądarki oznacza, że będą one umieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. Pamiętaj, że zawsze możesz zmienić te ustawienia. Zamknij

Wydawcy

NEWSLETTER

Jestem mieszkańcem wieży z kości słoniowej Zobacz większe

Jestem mieszkańcem wieży z kości słoniowej

HANDKE PETER

978-83-66102-80-4

Nowy

EPERONS OSTROGI

100 egz.

35,00 zł

50,00 zł

-30%

Autor HANDKE PETER
Rok wydania 2022
Ilość stron 192
Szerokość (mm) 118
Wysokość (mm) 200
Grzbiet (mm) 15
Wymiary 118 x 200 x 15 mm
Oprawa miękka ze skrzydełkami
Wydawca EPERONS OSTROGI

To literatura mnie przejrzała, to przez nią czułem się przyłapany, to ona ukazywała mi stany rzeczy, których nie byłem świadomy albo byłem świadomy bezrefleksyjnie. Rzeczywistość literatury obudziła moją uwagę i mój krytycyzm wobec rzeczywistej rzeczywistości. Uświadomiła mnie co do mnie samego i co do tego, co działo się wokół mnie.

Normatywna koncepcja literatury ma tymczasem piękne określenie dla tych, którzy wzbraniają się przed pisaniem opowieści, którzy szukają nowych sposobów przedstawiania świata i wypróbowują je na świecie, nazywając ich „mieszkańcami wieży z kości słoniowej”, „formalistami”, „estetami”. Otóż chętnie pozwolę określać siebie mianem mieszkańca wieży z kości słoniowej, ponieważ uważam, że szukam metod, modeli dla literatury, która już jutro (albo pojutrze) określana będzie jako realistyczna, wtedy mianowicie, kiedy również te metody nie będą się już nadawały do użytku, ponieważ staną się manierą, która tylko pozornie będzie naturalna, tak jak teraz fikcja jako środek przedstawiania rzeczywistości w literaturze jest wciąż jeszcze pozornie naturalna.

Na razie nie dodano żadnej recenzji.

Napisz opinię

Jestem mieszkańcem wieży z kości słoniowej

Jestem mieszkańcem wieży z kości słoniowej

Eseje wybrane

Napisz opinię

Produkty z tej samej kategorii