Używamy plików cookies m.in. w celach: świadczenia usług, statystyk. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień Twojej przeglądarki oznacza, że będą one umieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. Pamiętaj, że zawsze możesz zmienić te ustawienia. Zamknij

Wydawcy

NEWSLETTER

Tragedie 2 Sofokles Zobacz większe

Tragedie 2 Sofokles

SOFOKLES

978-83-06-03518-6

Nowy

PIW

12 egz.

Oto antyk w szlachetnym kostiumie nowoczesności.

Więcej szczegółów

41,30 zł

59,00 zł

-30%

Autor SOFOKLES
Rok wydania 2018
Ilość stron 408
Szerokość (mm) 128
Wysokość (mm) 203
Grzbiet (mm) 35
Wymiary 128 x 203 x 35 mm
Oprawa twarda z obwolutą
Wydawca PIW

Dwutomowa edycja Tragedii Sofoklesa w nowym przekładzie i opracowaniu Antoniego Libery.

Tom I zawiera cykl tebański, czyli Króla Edypa, Edypa w Kolonos i Antygonę, tom II – cykl trojański, czyli Ajasa, Filokteta i Elektrę oraz nienależące do żadnego cyklu Trachinki – tragedię osnutą wokół mitu Dejaniry i Heraklesa. Wszystkie dramaty poprzedzone są zwięzłymi wstępami i opatrzone przypisami, które wyjaśniają wszelkie kwestie mitologiczne i filologiczne.

Wydanie adresowane jest do szerokich rzesz czytelników i miłośników antyku, a także do ludzi teatru – potencjalnych realizatorów i wykonawców scenicznych.

Od połowy XIX przekładano w Polsce Sofoklesa kilkakrotnie. Większość tłumaczeń wyszła spod pióra filologów klasycznych, uzależnionych od reguł ortodoksji lingwistycznej oraz poetyki, którą cechowały sztuczność, patos i archaizowanie. Skutkowało to brakiem prostoty i bywało niekomunikatywne. Sofokles zaś pisząc dla szerokiej publiczności, i to w większości niepiśmiennej, brzmiał jasno i naturalnie. Był rozumiany powszechnie i bez trudu.

Spolszczenia Antoniego Libery są próbą przywrócenia owej prostoty. W zaproponowanej przez niego formie językowej tragedie Sofoklesa brzmią tak, jakby napisane były dzisiaj.

Oto antyk w szlachetnym kostiumie nowoczesności.

Na razie nie dodano żadnej recenzji.

Napisz opinię

Tragedie 2 Sofokles

Tragedie 2 Sofokles

Oto antyk w szlachetnym kostiumie nowoczesności.

Napisz opinię

Produkty z tej samej kategorii