Używamy plików cookies m.in. w celach: świadczenia usług, statystyk. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień Twojej przeglądarki oznacza, że będą one umieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. Pamiętaj, że zawsze możesz zmienić te ustawienia. Zamknij

Wydawcy

NEWSLETTER

Transport poza wieczność Zobacz większe

Transport poza wieczność

TICHY FRANTISK

978-83-63464-26-4

Nowy

EMG

54 egz.

 Trzeci tom serii „Z głową”: czeska powieść Františka Tichego. Książkę przetłumaczyła Anna Wanik, a autorem ilustracji jest Stanislav Setinský.

Więcej szczegółów

27,30 zł

39,00 zł

-30%

Autor TICHY FRANTISK
Rok wydania 2019
Ilość stron 216
Wymiary 145 x 205 mm, oprawa miękka ze skrzydełkami
Oprawa miękka
Wydawca EMG

Transport poza wieczność Františka Tichego otrzymał w roku 2018 najważniejszą czeską nagrodę literacką Magnesia Litera – odpowiednik polskiej Nagrody Literackiej Nike.

Fabuła powieści została wprawdzie wymyślona przez autora, ale była inspirowana prawdziwymi wydarzeniami i osobami, między innymi biografiami Petra Ginza, niezwykle uzdolnionego chłopca żydowskiego pochodzenia, i Josefa Jana Kratochvíla, członka czeskiego ruchu oporu. Opierając się na autentycznych materiałach: listach Kratochvíla z więzienia, tekstach publikowanych w wydawanym przez dzieci z getta Theresienstadt czasopiśmie „Vedem" i pamiętnikach Petra Ginza, Tichý tworzy wzruszającą i pełną napięcia opowieść o przyjaźni, lojalności, poczuciu wartości i sprawiedliwości, opisując jednocześnie, jak wojna i faszyzm wdzierają się siłą w szczęśliwe życie praskich licealistów.

Narrator, Honza, stawia czoła złu. Po aresztowaniu ojca poczuwa się do odpowiedzialności za swoją rodzinę, a po wprowadzeniu przepisów ograniczających prawa obywateli żydowskich ryzykuje, by pozostać w bliskim kontakcie z żydowskimi przyjaciółmi, Petrem i Jakubem.

Na razie nie dodano żadnej recenzji.

Napisz opinię

Transport poza wieczność

Transport poza wieczność

 Trzeci tom serii „Z głową”: czeska powieść Františka Tichego. Książkę przetłumaczyła Anna Wanik, a autorem ilustracji jest Stanislav Setinský.

Napisz opinię

Produkty z tej samej kategorii