Używamy plików cookies m.in. w celach: świadczenia usług, statystyk. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień Twojej przeglądarki oznacza, że będą one umieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. Pamiętaj, że zawsze możesz zmienić te ustawienia. Zamknij

Wydawcy

Prawa epidemii Zobacz większe

Prawa epidemii

KUCHARSKI ADAM

978-83-66577-05-3

Nowy

RELACJA

10 egz.

Skąd się epidemie biorą i czemu wygasają

Adam Kucharski, profesor London School of Hygiene and Tropical Medicine, w pasjonujący sposób opowiada czytelnikom o epidemiach.

Więcej szczegółów

27,13 zł

39,90 zł

-32%

Autor KUCHARSKI ADAM
Rok wydania 2020
Ilość stron 352
Szerokość (mm) 163
Wysokość (mm) 238
Grzbiet (mm) 23
Wymiary 163 x 238 x 23 mm
Oprawa miękka
Wydawca RELACJA

W hotelowym lobby w Hongkongu lekarz z gorączką spotyka nieznajomego.

W Nowym Jorku dziennikarz uczestniczy w branżowym spotkaniu pełnym spanikowanych bankowców.

W Australii turystka udostępnia w sieci film, który uczyni ją sławną – i którego będzie bardzo żałować…

Wybuchające epidemie – chorób, newsów i idei – rozprzestrzeniają się teraz szybciej niż kiedykolwiek. Co nimi rządzi, według jakich zasad się roznoszą? I co nam mówią o naszym życiu?

Adam Kucharski w pasjonujący sposób opowiada czytelnikom o epidemiach. Z tej książki dowiesz się, jakie są zasady rozprzestrzeniania się wirusów, mód i idei, oraz jak te uniwersalne prawa kształtują zachowania i wpływają na nasze życie.

Trudno wyobrazić sobie bardziej aktualną książkę… Po jej przeczytaniu lepiej rozumiemy współczesny świat.
—The Times

To doskonały moment na książkę taką jak ta… a zasady domina, które, jak przekonuje Kucharski, można zastosować do wszystkiego: od legend i kryzysów finansowych po choroby i samotność, budzą teraz szczególne zainteresowanie.
—Sunday Times

Prawa epidemii to literatura popularnonaukowa w najlepszym wydaniu. Aktualny i fascynujący temat został opisany w klarowny i przystępny sposób. Nawiązując do psychologii, medycyny, teorii sieci i matematyki, epidemiolog Adam Kucharski przygotował doskonały przewodnik po ukrytych prawach rozprzestrzeniania się rzeczy – od pomysłów i memów po przemoc i śmiertelne wirusy. Ta książka jest również wysoce zaraźliwa: gdy ją przeczytasz, będziesz chciał, żeby inni też ją przeczytali.
—Alex Bellos, autor Alex's Adventures in Numberland

Adam Kucharski jest profesorem nadzwyczajnym w London School of Hygiene and Tropical Medicine, pracującym nad epidemiami na świecie, takimi jak epidemia wirusa ebola i wirusa zika. Jest członkiem TED i autorem wykładów How data can predict the next pandemic oraz What superhuman poker bots can teach us about decision making. Jest laureatem nagród Rosalind Franklin Award Lecture for Physical Sciences and Mathematics 2016 oraz Wellcome Trust Science Writing 2012. Pisał dla Observera, Financial Times, Scientific American i New Statesman. Jest autorem książki The Perfect Bet: How Science and Maths Luck Out of Gambling.

Książka nominowana do nagrody Mądra Książka Roku 2020. Konkurs na najlepszą książkę popularnonaukową organizowany serwis internetowy Mądre Książki oraz Uniwersytet Jagielloński. Konkurs odbywa się w ramach Copernicus Festival.

Na razie nie dodano żadnej recenzji.

Napisz opinię

Prawa epidemii

Prawa epidemii

Skąd się epidemie biorą i czemu wygasają

Adam Kucharski, profesor London School of Hygiene and Tropical Medicine, w pasjonujący sposób opowiada czytelnikom o epidemiach.

Napisz opinię

Produkty z tej samej kategorii