Brak produktów
Wydawcy
Fotograf utraconych wspomnień to kojąca i podnosząca na duchu opowieść o życiu, nadziei i przeplataniu się ludzkich losów.
Rocznie na świecie pojawia się niemal 8 milionów chorych, co cztery minuty jedna osoba dowiaduje się, że zachorowała na demencję, która najczęściej wiąże się z chorobą Alzheimera. W Polsce to już ponad 400 000 osób.
"Rzeczy, które spadają z nieba" to opowieść o trojgu ludziach, których życie na zawsze odmieniają przypadkowe wydarzenia.
Skończyła się druga wojna światowa, w kraju panuje optymizm i nadzieja na lepsze jutro. Młodziutka Maya próbuje znaleźć miejsce na świecie dla siebie i swojego małego synka.
Ponadczasowy zbiór ikonicznych tekstów Joan Didion, pochodzących z lat 1968–2000.
Najważniejsza książka w dorobku dziennikarskim Joan Didion. Tytułowy esej został okrzyknięty przez „Publishers Weekly” jednym z najważniejszych tekstów od 1950 roku.
To zachwycająca opowieść o relacji człowieka z naturą, ale przede wszystkim wciągająca historia kobiety podążającej pełną wyzwań drogą wytyczoną własnymi pasjami, mimo przeszkód, jakie stawiała jej epoka.
„I am real”. Jestem prawdziwy. To pierwszy komunikat, który Keli przekazał słowami. Miał wtedy dziesięć lat, a jego dotychczasowe życie było zdrowotnym rollercoasterem, który przetrwał dzięki nieprawdopodobnej sile swojej matki.
Czy naprawdę wyposażenie gabinetu stomatologicznego może kosztować tyle, co willa pod Warszawą? Jak leczą dentyści gwiazd i z czym mierzą się stomatolodzy na wakacjach? O co walczą między sobą i z czego muszą tłumaczyć się pacjentom?
Barbara Ehrenreich, amerykańska publicystka, dziennikarka, aktywistka społeczna, postanowiła dołączyć do milionów osób, które pracują w pełnym wymiarze godzin za najniższe stawki.
„Niezbędna lektura dla nas wszystkich na drodze do codziennego bohaterstwa.” Philip Zimbardo
W plebiscycie czytelników Lubimyczytac.pl główna nagroda w kategorii Literatura Piękna za rok 2022
Jedna z największych gwiazd na świecie i najliczniej obserwowana kobieta na Instagramie. Każda jej płyta i każdy wydany przez nią singiel błyskawicznie trafiają na szczyty list przebojów.
Nowe wydanie inspirującej autobiografii„Wiem, dlaczego w klatce śpiewa ptak”, pierwsza autobiograficzna książka Angelou, przyniosła jej międzynarodową sławę i przez dwa lata nie schodziła z listy bestsellerów „New York Timesa”.
„Matrioszka” opowiada losy matki i córki, połączonych wspólnotą doświadczeń alkoholizmu w rodzinie. Takie samo cierpienie, takie same błędy, egzystencjalne błędne koło wydarzeń.
"Odwiedź nas w Ameryce Opowiadania" to literacki rollercoaster. Od komedii romantycznej do horroru, od westernu do dystopii, od erotyki po detektywistyczny noir.
Społeczno-feministyczna powieść, której bohaterka szuka pracy, szuka dobrego związku, szuka siebie. Nie potrafi tego znaleźć, czy nie chce?
Przez niemal trzysta lat, żadna katastrofa i żaden postęp w medycynie nie omijał Bellevue. Leczono w nim tysiące żołnierzy wojny secesyjnej, tam utworzono zalążek pogotowia ratunkowego i zorganizowano pierwszą szkołę pielęgniarską dla kobiet. Książka laureata Nagrody Pulitzera
Poruszające bolesną szczerością refleksje o utracie córki, starzeniu się i upływie czasu.
Jak zacząć nażywać się dziś, pamiętać o tym jutro i już nigdy o sobie nie zapomnieć
„Akuszerki” to inspirowana autentycznymi zapiskami prababki autorki monumentalna i porywająca opowieść o kobiecie, która obcowała z życiem i śmiercią, kochała i niosła pomoc o każdej porze dnia i nocy, także podczas wojennej zawieruchy.
Co nauka może nam powiedzieć o życiu, miłości i relacjach „Jak działają ludzie. Co nauka może nam powiedzieć o życiu, miłości i relacjach” to wyjątkowa i wnikliwa eksploracja ludzkiej natury i norm społecznych dokonana przez osobę, która przez wiele lat żyła niejako na ich marginesie.
Evelyn ma trzydzieści siedem lat i stoi na życiowym zakręcie. Ratunku przed obsesyjnymi myślami o śmierci i ucieczki przed małżeńskim i egzystencjalnym kryzysem szuka w bezcelowej jeździe po kalifornijskich autostradach.
Nagroda Literacka Unii Europejskiej, najlepszy debiut według Guardiana, zdobywca Irish Book Awards dla Książki Roku.
Zjawiskowe motywy roślinne i fantazyjne kształty przeniosą nas w egzotyczny świat i tylko od Ciebie zależy, jakie nadasz mu barwy.
Skąd się epidemie biorą i czemu wygasają Adam Kucharski, profesor London School of Hygiene and Tropical Medicine, w pasjonujący sposób opowiada czytelnikom o epidemiach.
Jeannie Vanasco od wielu lat śni ten sam koszmar. Zawsze jest o nim: jednym z jej najbliższych licealnych przyjaciół. Chłopaku, który ją… zgwałcił? Czy to, co zrobił Mark, można tak określić? Kto lub co o tym decyduje?
„Taki właśnie jest grudzień” to przejmująca, słodko-gorzka opowieść o roku z życia człowieka, który nie nadążał za światem.
Beth Gardiner podróżuje po świecie (odwiedza również Polskę), aby spotkać się z naukowcami, którzy zmienili nasze rozumienie wpływu zanieczyszczeń na ludzkie organizmy.
Wielu z nas, na ogół miłych i uprzejmych ludzi (którym jednak zdarza się siarczyście zakląć), często traci rozeznanie, jak być kulturalnym człowiekiem i jednocześnie skutecznie radzić sobie z atakami chamskich zachowań.
„Syn terrorysty” to przejmująca historia chłopca wychowywanego do nienawiści, który wybrał jednak miłość i pokój.
"Rzeczy, które spadają z nieba" to opowieść o trojgu ludziach, których życie na zawsze odmieniają przypadkowe wydarzenia.