Używamy plików cookies m.in. w celach: świadczenia usług, statystyk. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień Twojej przeglądarki oznacza, że będą one umieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. Pamiętaj, że zawsze możesz zmienić te ustawienia. | Zamknij |
Wydawcy
Evelyn ma trzydzieści siedem lat i stoi na życiowym zakręcie. Ratunku przed obsesyjnymi myślami o śmierci i ucieczki przed małżeńskim i egzystencjalnym kryzysem szuka w bezcelowej jeździe po kalifornijskich autostradach.
Nagroda Literacka Unii Europejskiej, najlepszy debiut według Guardiana, zdobywca Irish Book Awards dla Książki Roku.
Zjawiskowe motywy roślinne i fantazyjne kształty przeniosą nas w egzotyczny świat i tylko od Ciebie zależy, jakie nadasz mu barwy.
Skąd się epidemie biorą i czemu wygasają Adam Kucharski, profesor London School of Hygiene and Tropical Medicine, w pasjonujący sposób opowiada czytelnikom o epidemiach.
Jeannie Vanasco od wielu lat śni ten sam koszmar. Zawsze jest o nim: jednym z jej najbliższych licealnych przyjaciół. Chłopaku, który ją… zgwałcił? Czy to, co zrobił Mark, można tak określić? Kto lub co o tym decyduje?
„Taki właśnie jest grudzień” to przejmująca, słodko-gorzka opowieść o roku z życia człowieka, który nie nadążał za światem.
Beth Gardiner podróżuje po świecie (odwiedza również Polskę), aby spotkać się z naukowcami, którzy zmienili nasze rozumienie wpływu zanieczyszczeń na ludzkie organizmy.
Wielu z nas, na ogół miłych i uprzejmych ludzi (którym jednak zdarza się siarczyście zakląć), często traci rozeznanie, jak być kulturalnym człowiekiem i jednocześnie skutecznie radzić sobie z atakami chamskich zachowań.
„Syn terrorysty” to przejmująca historia chłopca wychowywanego do nienawiści, który wybrał jednak miłość i pokój.
"Rzeczy, które spadają z nieba" to opowieść o trojgu ludziach, których życie na zawsze odmieniają przypadkowe wydarzenia.
Miłość, przygoda, przyjaźń u progu dorosłości. "Dom na Wschodniej" to wybitny, późny debiut Sabiny Jakubowskiej, wyróżniony NAGRODĄ GŁÓWNĄ w konkursie Promotorzy Debiutów (firmowanego przez Instytut Książki i Fundację Tygodnika Powszechnego).
Złowroga atmosfera, moralne dylematy, szalone namiętności, wszystko to ujęte w pięknie wyrzeźbione zdania.
Oto książka dla każdego, czyj PESEL zaczyna się od cyfry „8”. I nie tylko!
Narodziny fenomenu, czyli jak jeden naród podbił świat za pomocą popkulturyKiedyś zakazywano tu minispódniczek u kobiet i długich włosów u mężczyzn. Teraz masowo produkuje się światowej sławy boysbandy, seriale telewizyjne i smartfony. Jak do tego doszło w tak krótkim czasie?
„Rok magicznego myślenia” to przejmująca opowieść wybitnej amerykańskiej dziennikarki i eseistki o żałobie po śmierci męża i chorobie córki.
Ze znanych motywów znudzonych żon, rozleniwionych młodzieńców, zdradzających mężów i podejrzliwych sąsiadów Karolina Waclawiak buduje zupełnie nową, intrygującą opowieść o starzeniu się, dysfunkcyjnych związkach i nie całkiem spokojnym życiu.
Zmysłowość, sensualność, namiętność. Młode dziewczyny, mężatki i matka w kryzysie wieku średniego. Jest też historia miłosna w stylu retro, której bohaterowie tańczą tango na gruzach miasta.
Ponadczasowy zbiór ikonicznych tekstów Joan Didion, pochodzących z lat 1968–2000.
Jak nauka i matematyka pozbawiają hazard ślepego szczęścia
Nagradzany dziennikarz Stephen L. Petranek twierdzi, że w 2027 roku ludzie będą żyć na Marsie. Stawia tezę, że życie na Marsie jest nie tylko możliwe, ale i nieuniknione.
Książka, w której serial „Black Mirror” spotyka się „Rokiem 1984” Orwella.
Misfit to ktoś niedopasowany, niepasujący nigdzie, nieprzystosowany. Dziwak, odmieniec, ekscentryk… Osoba, która słabo adaptuje się w nowych sytuacjach i środowiskach. To wstydliwe określenia, którymi nikt z własnej woli by się nie opisał. Do teraz.
„Ostatnie dziecko lasu” to książka, która radykalnie zmienia sposób myślenia o przyszłości – naszej i naszych dzieci. Richard Louv nie zachęca do powrotu do leśnej chaty, ale pokazuje, jak pogodzić wyzwania współczesnego świata z jego nowoczesnymi technologiami z nienadążającymi za nimi potrzebami ludzkiego organizmu.