Używamy plików cookies m.in. w celach: świadczenia usług, statystyk. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień Twojej przeglądarki oznacza, że będą one umieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. Pamiętaj, że zawsze możesz zmienić te ustawienia. Zamknij

Wydawcy

Domowroty Włodzimierz Puchalski motyleksiazkowe.pl Zobacz większe

Domowroty Włodzimierz Puchalski

PUCHALSKI WŁODZIMIERZ

978-83-66419-45-2

Nowy

MCK

77 egz.

Publikacja trójjęzyczna, polsko-angielsko-ukraińska

Więcej szczegółów

69,30 zł

99,00 zł

-30%

Autor PUCHALSKI WŁODZIMIERZ
Rok wydania 2022
Ilość stron 192
Szerokość (mm) 240
Wysokość (mm) 280
Grzbiet (mm) 18
Wymiary 240 x 280 x 18 mm
Oprawa twarda
Wydawca MCK

Album "Domowroty. Włodzimierz Puchalski" to niezwykły portret jednego z najsłynniejszych polskich przyrodników, fotografa i edukatora. Opowieść o jego życiu i twórczości, o stosowanych przez niego metodach pracy i wyjątkowej wrażliwości na piękno przyrody.
Chcemy przybliżyć czytelnikom postać człowieka, którego prace w dobie PRL-u kształtowały polskie wyobrażenie o obcowaniu z naturą. Puchalski wydał dziesiątki albumów fotograficznych i książek, zrealizował kilkadziesiąt filmów dokumentalnych, prowadził programy radiowe i telewizyjne. Przy użyciu wszystkich dostępnych mu kanałów popularyzował wiedzę o rodzimej  faunie.
W albumie znalazło się ponad 100 zdjęć autorstwa Puchalskiego oraz teksty – o biografii artysty, o jego związkach z lwowską szkołą fotografii, o dopracowanej kompozycji zdjęć oraz tym jak te zdjęcia powstawały, a także o zjawisku homingu.
Prezentowane w albumie zdjęcie podzieliliśmy na kilka sekcji tematycznych.
W dziale „Selfie” znalazły się wykonane w latach 1930–1970 autoportrety i portrety Puchalskiego.
W grupie zatytułowanej „Lwowska szkoła fotografii” umieściliśmy zdjęcia z wystawy, zorganizowanej w 1938 roku we lwowskim Muzeum Przemysłowym, która przyniosła Puchalskiemu popularność i zawodowe uznanie.
Sekcja „Zwierzęta” to przede wszystkim ujęcia ukochanych przez fotografa ptaków.
Ostatni dział, zatytułowany „Domowroty”, tworzą zdjęcia dokumentujące badania nad homingiem.
Album „Domowroty” przypomni postać Puchalskiego tym, którzy wychowali się na jego zdjęciach i filmach. Chcemy też, aby opowieść o stosowanych przez niego metodach obserwowania i dokumentowania przyrody była inspiracją dla młodszych pokoleń.

Na razie nie dodano żadnej recenzji.

Napisz opinię

Domowroty Włodzimierz Puchalski

Domowroty Włodzimierz Puchalski

Publikacja trójjęzyczna, polsko-angielsko-ukraińska

Napisz opinię

Produkty z tej samej kategorii