Używamy plików cookies m.in. w celach: świadczenia usług, statystyk. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień Twojej przeglądarki oznacza, że będą one umieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. Pamiętaj, że zawsze możesz zmienić te ustawienia. Zamknij

Wydawcy

Gry wymiany Zobacz większe

Gry wymiany

BRAUDEL FERNAND

978-83-06-03549-0

Nowy

PIW

2 egz.

Kultura materialna, gospodarka i kapitalizm XV-XVIII wiek

Więcej szczegółów

46,92 zł

69,00 zł najniższa cena z 30 dni przed obniżką

-32%

Ostatnie egzemplarze!

Autor BRAUDEL FERNAND
Rok wydania 2019
Ilość stron 208
Szerokość (mm) 170
Wysokość (mm) 245
Grzbiet (mm) 40
Wymiary 170 x 245 x 40 mm
Oprawa twarda
Wydawca PIW

Wznowienie trzytomowego dzieła wybitnego francuskiego historyka. Monografia obejmuje cztery wieki – od schyłku średniowiecza do początku rewolucji przemysłowej – przedstawiając dzieje gospodarki rynkowej i kapitalizmu na czterech kontynentach.


Lektura obowiązkowa dla wszystkich, którzy chcą zrozumieć, skąd wziął się świat, w jakim żyjemy.

Tomasz Targański, Polityka, 30/2019


Współczesne czasy odzwyczajają nas od wielkich syntez książkowych. Dlatego podziwiać należy Państwowy Instytut Wydawniczy za odwagę, jakiej wymagało wznowienie trzech potężnych tomów dzieła Fernanda Braudela „Kultura materialna, gospodarka i kapitalizm, XV–XVIII wiek”.
[…] Braudela interesuje przede wszystkim formowanie się kapitalizmu jako najbardziej wpływowej i skutecznej formy życia materialnego ludzkości. Jego dzieło można postawić obok dzieł Karola Marksa, Wernera Sombarta i Maxa Webera.

Paweł Majewski, KULTURA LIBERALNA


Opisać świat – zuchwałe zajęcie. Fernand Braudel potrzebował na to, bagatela, niemal całego życia. Bez Braudela nie mielibyśmy takiego przedstawiania historii, które teraz wszyscy kochamy. […] Braudel jawi się nie tylko jako historyk, ale – może nawet bardziej – jako filozof dziejów. Niejako na marginesach książki uzyskujemy odpowiedź, dlaczego „cud europejski” rozpoczął się w Wenecji, następnie przeniósł się do Amsterdamu, aby ostatecznie zaokrętować się w Nowym Jorku.

Marcin Cielecki, Gość Niedzielny, 40/2019


Braudel dążył do wyjścia poza ramy tradycyjnej historiografii i stworzenia „historii totalnej”, która opisywałaby już nie tylko wydarzenia polityczne, ale także dzieje cywilizacji. W związku z tym w swych pracach łączył wiedzę z zakresu geografii historycznej, historii klimatu, historii kultury materialnej i życia codziennego, a także historii społecznej i gospodarczej oraz klasycznej historii politycznej. Silnie podkreślał konieczność szerokiego wykorzystywania w badaniach historycznych osiągnięć nauk społecznych, zwłaszcza geografii, ekonomii, socjologii oraz historii sztuki.

Anna Kruszyńska, PAP, Dzieje.pl



Na razie nie dodano żadnej recenzji.

Napisz opinię

Gry wymiany

Gry wymiany

Kultura materialna, gospodarka i kapitalizm XV-XVIII wiek

Napisz opinię

Produkty z tej samej kategorii