Używamy plików cookies m.in. w celach: świadczenia usług, statystyk. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień Twojej przeglądarki oznacza, że będą one umieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. Pamiętaj, że zawsze możesz zmienić te ustawienia. Zamknij

Wydawcy

NEWSLETTER

Całkiem zwyczajny kraj Zobacz większe

Całkiem zwyczajny kraj

PORTER-SZUCS BRIAN

978-83-957973-4-7

Nowy

FILTRY

163 egz.

Historia Polski bez martyrologii

Więcej szczegółów

41,93 zł

59,90 zł

-30%

Autor PORTER-SZUCS BRIAN
Rok wydania 2021
Ilość stron 608
Szerokość (mm) 168
Wysokość (mm) 242
Wymiary 40
Oprawa twarda
Wydawca FILTRY

Historyczny esej, w którym autor polemizuje z cierpiętniczo-bohaterską interpretacją polskich dziejów, tak powszechną w publicznym dyskursie, i oferuje świeże spojrzenie na kształtowanie się idei polskiej państwowości, a także formowanie się świadomości narodowej i społecznej po 1795 roku.
Porter-Szűcs jako „zewnętrzny” badacz nie ma problemu z kwestionowaniem mitów dotyczących naszej historii, co dla ich wyznawców może okazać się zaskakujące lub trudne do przyjęcia.
Czy faktycznie chłopi identyfikowali się z polskością? Czy na pewno II RP szanowała swoich niepolskich obywateli i przestrzegała ich praw? Czy życie w PRL było jedną wielką udręką? Czy Polacy mieli (i mają) jasną wizję państwa, czy kształtowało się ono niejako przez przypadek?
Siłą książki jest nie tylko niezależność myślenia autora oraz odkrywcze przykłady, ale też żywo prowadzona narracja i przystępny język.

Na razie nie dodano żadnej recenzji.

Napisz opinię

Całkiem zwyczajny kraj

Całkiem zwyczajny kraj

Historia Polski bez martyrologii

Napisz opinię

Produkty z tej samej kategorii