Używamy plików cookies m.in. w celach: świadczenia usług, statystyk. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień Twojej przeglądarki oznacza, że będą one umieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. Pamiętaj, że zawsze możesz zmienić te ustawienia. Zamknij

Wydawcy

Solidarność, demokracja, Europa Zobacz większe

Solidarność, demokracja, Europa

POD RED. BASIL KERSKI, JACEK KOŁTAN

978-83-62853-14-4

Nowy

EUROPEJSKIE CENTRUM SOLIDARNOŚCI

10 egz.

Seria: Idea solidarności

Więcej szczegółów

19,72 zł

29,00 zł

-32%

Autor POD RED. BASIL KERSKI, JACEK KOŁTAN
Rok wydania 2020
Ilość stron 228
Wymiary 140 x 215 mm, oprawa miękka ze skrzydełkami
Oprawa miękka
Wydawca EUROPEJSKIE CENTRUM SOLIDARNOŚCI

Ruch Solidarności, jak i nowe formy współbycia, kryzys demokracji i kapitalizmu oraz próby jego przekroczenia, wreszcie przyszłość Polski i Europy to motywy przeplatające się w niniejszej pracy. W swych esejach mierzą się z nimi wyjątkowe postaci współczesnej humanistyki: Zygmunt Bauman, Edwin Bendyk, Krzysztof Czyżewski, Dominika Kozłowska, Sławomir Magala, Reinhard Marx, Cezary Obracht-Prondzyński, Shalini Randeria, Michael Sandel, Gesine Schwan, Timothy Snyder, Guy Sorman i Michel Wieviorka.

Na niniejszy tom składają się wykłady cyklu „Etyka solidarności” i eseje, które zostały napisane dla Europejskiego Centrum Solidarności w latach 2011-2019. Stały się one dla ECS inspiracją, wyznaczając tematy poruszane w codziennej pracy oraz pomocne w odkrywaniu kierunków, w jakich instytucja powinna się rozwijać, by sprostać wyzwaniom współczesności.

Seria idea solidarności prezentuje najważniejsze prace z zakresu socjologii, filozofii, nauk politycznych oraz historii idei, których głównym motywem jest fenomen solidarności. W jej ramach ukazują się niewydane dotychczas w Polsce publikacje oraz wznowienia prac współczesnej humanistyki. Podseria historia Solidarności zawiera wydawnictwa z czasu narodzin ruchu społecznego oraz związku zawodowego Solidarność, jak również analizy ukazujące konsekwencje zmian społecznych w Polsce i Europie Środkowo-Wschodniej. W ramach podserii teoria społeczna publikowane są prace, które wychodzą naprzeciw dzisiejszym niepokojom związanym z kryzysem społeczeństwa obywatelskiego i kondycją demokracji. W ten sposób chcemy zaprezentować polskim czytelnikom różnorodność krytycznych perspektyw, które obecne są we współczesnym dyskursie dotyczącym życia publicznego, oraz dać impuls do alternatywnych sposobów myślenia o zmianie społecznej.

Na razie nie dodano żadnej recenzji.

Napisz opinię

Solidarność, demokracja, Europa

Solidarność, demokracja, Europa

Seria: Idea solidarności

Napisz opinię

Produkty z tej samej kategorii