Brak produktów
Wydawcy
W książce autor zabiera czytelnika do serca Andów, gdzie sprawdza smak patagońskiej wołowiny popijanej winem z Mendozy, gdzie przy wspólnym yerba mate poznaje wyjątkowych ludzi, w których żyłach płynie indiańska krew oraz gdzie słodkim dulce de leche rekompensuje trudy surowego obozowego życia.
Peruwiańska żona została zdradzona przedstawia wiele kulturowych aspektów dotyczących zwłaszcza spraw damsko-męskich, wir sprzecznych emocji zdradzonej kobiety, opisanych ze sporą dawką dystansu i humoru. To literatura kobieca, będąca zarazem literaturą faktu.
Wznowienie jednej z najlepszych książek znanej i lubianej himalaistki, uzupełnione o rozbudowany wstęp i zakończenie, z nową szatą graficzną.
Opowieść, jakiej jeszcze nie było! Kalejdoskop samotności, niezapomnianych spotkań, zaskakujących zwrotów akcji i bolesnych pożegnań.
Literatura faktu, którą czyta się jak dobrą powieść. Pełna humoru, bez cenzury ukazuje blaski i cienie spontanicznej podróży europejskiej kobiety w patriarchalnej kulturze macho. Bezpretensjonalna „Brigitte Jones w podróży”!
Piąta i zarazem ostatnia część serii GórFanka.
Hajer na kole to kontynuacja „rowerowej serii” rozpoczętej książką Hajer jedzie do Soczi.
"W uścisku Katriny" to książka oparta na autentycznych wydarzeniach. Bazuje na przeżyciach grupy polskich studentów, która w 2005 roku znalazła się w obliczu śmiertelnego zagrożenia, jakim było przejście huraganu „Katrina” nad Nowym Orleanem.
Pisane z humorem wspomnienia z trzydziestoletniego pobytu w Stanach, gdzie autor mieszka na stałe. Dalszy ciąg zdarzeń, opisanych w pierwszym tomie wspomnień, opublikowanych w 2015 roku pod tytułem Zakopiański dom wariatów.
Dynamiczna historia brawurowej wyprawy polskiej backpackerki. Podróż po bezdrożach Rumunii i Mołdawii doświadcza Ślązaczkę na różne sposóby, stawiając w nieoczekiwanych, komicznych sytuacjach. Wrodzona pogoda ducha oraz niekonwencjonalne metody pomagają jej wybrnąć z jednych absuralnych tarapatów, by zaraz pchnąć w kolejne.
To odkrywcze, ale też i gorzkie wspomnienie o przyjacielu, jakim był Alex MacIntyre. Autor opowiada o jego wspinaniu, o chwilach wspaniałych i tragicznych, maluje niezapomniany portret olśniewającego, kontrowersyjnego i żywiołowego człowieka, który stał się legendą.
Ewa Matuszewska zaprasza nas na spotkanie z niezwykłym człowiekiem, dzięki któremu polscy himalaiści odegrali tak znaczącą rolę w zdobywaniu gór najwyższych - z Andrzejem Zawadą.
Początki polskiej telewizji, pionierskie ekspedycje w egzotyczne strony świata, himalajskie wyprawy oraz filmowe fascynacje kinem górskim - to wszystko można znaleźć w książce Jerzego Surdela. Autor już od lat siedemdziesiątych zaliczany jest do światowej czołówki reżyserów parających się kinem ekstremalnym.
Czy Romuald Roman, który urodził się w miasteczku pod Giewontem, był jednym z nich? Fantazji na pewno mu nie brakowało, jednak biorąc pod uwagę, co spotkało za czasów komuny, aż dziw, że wytrzymał tam aż trzydzieści cztery lata i nie zwariował. Potem wyjechał do Ameryki i właśnie z amerykańskiej perspektywy spojrzawszy, postanowił trochę powspominać.
Barwny opis kilkumiesięcznej śmiałej podróży przed siebie przez andyjskie kraje, bogato ilustrowany sugestywnymi zdjęciami autora. Cennym dodatkiem są wspomnienia Bieńka z czasów dzieciństwa i pracy w kopalni. To już czwarta książka tego autora, nawiązująca w swej formule do pierwszej książki "Hajer jedzie do Dalajalmy".
Książka ma bogatą szatę graficzną (ponad 250 archiwalnych, niezwykłej urody zdjęć), nowatorski układ... Książka Ryszarda Szafirskiego "Przeżyłem, więc wiem" w konkursie portalu granice.pl na najlepszą książkę roku zdobyła tytuł "Książki roku" w kategorii "Podróże literackie" (w głosowaniu internautów).Wszystkie książki nagrodzone można oglądać na:http://www.ksiazkiroku.pl/
Roman Gołędowski z wydawnictwa Annapurna odnajduje w sobie pasję do przeprowadzania nieformalnych rozmów z osobami niełatwymi do okiełznania! Najpierw wziął w krzyżowy ogień pytań Ankę Czerwińską.
Wciągająca opowieść o świecie, który już dawno przeminął, oczami dzisiejszego osiemdziesięciolatka, o jego fascynacjach górami i wspinaczką, podróżami egzotycznymi i bliższymi, o rodzinie, a nade wszystko o relacjach z otoczeniem, obserwowanych z przymrużeniem oka...
Jak wygląda Rosja na pół roku przed Olimpiadą w Soczi z punktu widzenia rowerzysty, przemierzającego ją z Murmańska na północy do Soczi na południu? Ile w tym kraju zostało ze starego Sojuza? Jak odnoszą się do napotkanego Polaka zwykli Rosjanie, a jak urzędnicy państwowi?
Pierwsza część serii, mającej ambicje pokazać ponad czterdziestoletnią karierę górską jednej z naszych najlepszych alpinistek. Barwne opowieści autorski pozwalają znakomicie wczuć się w klimat i atmosferę legendarnych lat 70., tak ważnych dla naszego alpinizmu...
Dzięki temu kilka razy urodziłem się na nowo. Zbigniew Piotrowicz znany jest w środowisku górskim głównie jako niestrudzony organizator kultowego już Festiwalu Filmów Górskich w Lądku Zdroju. Tym razem na wesoło wspomina swoje liczne górskie przygody...
Pierwsze wydanie tej książki ukazało się w 2010 roku. Obecne, drugie wydanie zostalo wzbogacone o wywiad z 2011 roku, w którym Anna Czerwińska wypowiada się na temat tej książki, co jest w niej szczególnego, czym wyróżnia się na tle innych książek górskich...
Swobodna relacja z szaleńczej podróży autostopem do Dalajlamy, najpierw przez państwa dawnego Sojuza, a potem przez masyw Karakorum, by dotrzeć wreszcie do siedziby Dalajlamy w indyjskiej Dharamsali.
To już czwarty tomik znanej polskiej alpinistki Anny Czerwińskiej z serii GórFanka. Tym razem dotyczy współczesnych wypraw w Karakorum, w tym na K2.
Piąta i zarazem ostatnia część „GórFanki”, którą teraz udostępniamy Czytelnikom, jest zapewne najbardziej eksperymentalną formą ze wszystkich tomików serii. Teksty wchodzące w jej skład powstawały na przestrzeni pięciu lat, od 2007 roku do jesieni roku 2012, a więc daje się zauważyć zróżnicowane spojrzenie na pewne kwestie.
"Z Hajerem na kraj Indii" to już druga książka podróżnika Mieczysława Bieńka, po cieszącej się sporym powodzeniem debiutanckiej "Hajer jedzie do Dalajlamy". Tym razem autor kontynuuje podróż po trudnodostępnych rejonach Indii i krajach ościennych.
"Atak rozpaczy" to książka, która opisuje barwny światek polskiego himalaizmu w latach 80. XX wieku – okresie największej chwały, gdy nasi wspinacze stanowili ścisłą czołówkę światową, niejednokrotnie wyznaczając nowe trendy.
"Z Hajerem na kraj Indii" to już druga książka podróżnika Mieczysława Bieńka, po cieszącej się sporym powodzeniem debiutanckiej "Hajer jedzie do Dalajlamy"
Z radością oddajemy w ręce Czytelników drugie wydanie "Prostowania Zwojów". Drugie i do tego poszerzone o kilkanaście wyjątkowo niebezpiecznych stron! Popularność tej książki nie jest przypadkiem, składa się na nią: barwny styl, błyskotliwa narracja i pozbawiona kompromisu niezwykle trafna wiwisekcja świata doznań ekstremalnych.
Autorka koncentruje się w tym tomie na wyprawach mających na celu zdobycie najwyższych himalajskich szczytów: Mount Everestu, Lhotse i Makalu. Dzięki bogatej szacie graficznej (ponad 300 barwnych fotografii)...
Z pewnością nasz Autor nie jest mistrzem literackiej polszczyzny Wyraża się w sposób przaśny i dosadny, tak jak na prawdziwego górnika przystało Kto to pomyslał, że taki zwyczajny, swojski "chop" wpadnie w wir niesamowitych przygód i stanie sie zupełnie kimś innym
Z pewnością nasz Autor nie jest mistrzem literackiej polszczyzny Wyraża się w sposób przaśny i dosadny, tak jak na prawdziwego górnika przystało Kto to pomyslał, że taki zwyczajny , swojski "chop" wpadnie w wir niesamowitych przygód i stanie sie zupełnie kimś innym A jednak to dzięki niemu wkraczamy choćby w dziki świat byłych łowców głów Jest to druga część książki "Hajer jedzie do Dalajlamy"
Zbigniew Piotrowicz znany jest w środowisku górskim głównie jako niestrudzony organizator kultowego już Festiwalu Filmów Górskich w Lądku Zdroju Tym razem na wesoło wspomina swoje liczne nbsp; nbsp;