Używamy plików cookies m.in. w celach: świadczenia usług, statystyk. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień Twojej przeglądarki oznacza, że będą one umieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. Pamiętaj, że zawsze możesz zmienić te ustawienia. Zamknij

Wydawcy

Szusss, czyli jak przeżyłem samego siebie Peter Chrzanowski motyleksiazkowe.pl Zobacz większe

Szusss czyli jak przeżyłem samego siebie

CHRZANOWSKI PETER "PERU"

978-83-61968-48-1

Nowy

ANNAPURNA

54 egz.

Film, narty, paralotnie w wersji extreme

Więcej szczegółów

40,73 zł

59,90 zł

-32%

Autor CHRZANOWSKI PETER "PERU"
Rok wydania 2022
Ilość stron 416
Szerokość (mm) 164
Wysokość (mm) 235
Grzbiet (mm) 28
Wymiary 164 x 235 x 28 mm
Oprawa miękka ze skrzydełkami
Wydawca ANNAPURNA

Autobiografia Petera „Peru” Chrzanowskiego jest czymś szczególnym. Autor z niezwykłą szczerością opowiada w niej o swoich burzliwych losach, gdy najpierw jako dziecko polskich emigrantów z trudem próbował dopasować się do życia w Kanadzie, a potem o rodzącej się w nim pasji do gór i narciarstwa ekstremalnego – sportu, który powstawał w latach 60. i 70. XX wieku. Był jednym z pierwszych propagatorów tej dyscypliny. Uprawianie jej wiązało się z licznymi, pełnymi przygód wyjazdami na terenie obu Ameryk. Chrzanowski w zabawny sposób przybliża unikalny światek ski bumów, czyli miłośników nart, którzy dla realizowania swej pasji poświęcili niemal wszystko. Możemy poznać ważniejsze postacie narciarskiej sceny w Ameryce i Europie, a także kulisy organizacji mistrzostw świata w narciarstwie ekstremalnym, rozgrywanych na alaskańskich stokach.

Miłośnicy paralotniarstwa również znajdą tu coś dla siebie. Autor para się tą działalnością od ponad trzydziestu lat, odkąd na amerykańskim niebie pojawiły się pierwsze skrzydła. Odwiedza wiele ośrodków paralotniarskich w Ameryce Łacińskiej, opisując ich unikalną charakterystykę. Można też znaleźć podstawy uprawiania tego zdobywającego coraz większą popularność sportu.

Istotną częścią książki są opisy licznych wypadków, które przydarzyły się autorowi, bo zdobywał on doświadczenie, stosując bolesną metodę prób i błędów. Dodaje to opisywanym wydarzeniom sporej dawki dramaturgii, bowiem nigdy nie wiemy, jak zakończy się teoretycznie niewinnie rozpoczynająca się przygoda.

Wciągający obraz człowieka, który dla realizacji swych celów jest gotów poświęcić wiele, a przynajmniej swoje zdrowie i życie osobiste. Spora dawka adrenaliny gwarantowana!

Książka bogato ilustrowana, zawierająca także szereg dodatkowych informacji, jak choćby kody QR, umożliwiające obejrzenie filmowych migawek czy całych filmów z wydarzeń wspominanych w tekście.

Na razie nie dodano żadnej recenzji.

Napisz opinię

Szusss czyli jak przeżyłem samego siebie

Szusss czyli jak przeżyłem samego siebie

Film, narty, paralotnie w wersji extreme

Napisz opinię

Produkty z tej samej kategorii