Brak produktów
Wydawcy
„O potrzebności wszystkiego” to ciepła, zabawna książka, poprawiająca humor niczym udane spotkanie ze zwariowaną koleżanką.
Jak Nowy Roczek staje się Starym Rokiem?Jaką drogę musi przejść i kogo na tej drodze spotyka?
Defraudacja czasoprzestrzeni to zbiór jednocześnie łatwych, jak i trudnych wierszy, zapraszających nas do zastanowienia się nad tym, co w życiu… przeżywamy.
Dlaczego sięgamy po poezję? Dlaczego w zabieganym świecie wciąż jeszcze potrzebujemy refleksji tak różnej od tego, co proponuje nam rzeczywistość? Odpowiedź na te pytania odnajdziemy dzięki wierszom Grażyny Łuczak.
"Małymi krokami do celu czyli jak zostałem emigrantem" - to historia wędrówki przez życie.
„Skomplikowana” to powieść o skomplikowanej znajomości ze skomplikowanym małżeństwem w tle i skomplikowanymi decyzjami, doskonale obrazująca to, jak skomplikowane może być życie...
„Jezioro wspomnień” to nietypowy projekt literacki stworzony z miłości, w hołdzie marzeniom.
Czy prezent-niespodzianka może stać się początkiem kosmicznej przygody? Czy babcia i wnuczka zdołają uratować wyjątkową planetę? I kto im pomoże w tej nieziemskiej akcji ratunkowej? „Kosmiczny ratunek” to wyprawa w kosmos z dziewczynką Elaną, starszą panią Alulą i z pewną znaną wszystkim dzieciom postacią!
„Eksperymentalna ekwiwalencja życia” autorstwa Katarzyny Przybyły to lektura dla czytelnika niezgadzającego się ze współczesnym światem, ale jednocześnie dogłębnie rozeznanego z tego świata sztuką, kulturą i literaturą.
Boskie pochodzenie, nadprzyrodzone moce, realne niebezpieczeństwo i wielka namiętność – to właśnie składa się na debiutancką powieść Patrycji Jaglińskiej „Nieświadoma”.
„A kto by nie chciał” autorstwa Anny Magosz to spokojna i przyjemna lektura na długie wieczory z kubkiem herbaty w ręku.
„We'll be born as flowers” to zapadająca w pamięć powieść o trudnych przeżyciach młodych i jednocześnie bardzo wrażliwych ludzi.
„Dziennik” Wiktora G. Marka to proza wymykająca się definicjom, kryteriom i schematom.
Jej spowiedź to subtelna, chociaż przesycona gwałtownymi emocjami, opowieść o miłości, małżeństwie i zdradzie.
Poeta, pasterz, król Izraela – oto Dawid, postać, która od wieków inspiruje artystów, pisarzy, filmowców, historyków i polityków.
Kim jest Fabian Kobiałka? Autorem? Bohaterem? A może jednym i drugim?
Niby zwykła i krótka, ale tak naprawdę niezwykła i pełna treści opowieść o dziadku... o dziwnym dziadku... Ale czy na pewno dziwnym…?
„Całkiem nowa baśń” to powieść pełna tradycji, wierzeń i mitologii, ale napisana językiem współczesnym, z barwnymi opisami i dynamicznymi dialogami.
„Wisielec” Andrzeja Świdlickiego to zbiór opowiadań, których bohaterkami są magiczne ulice i uliczki PRL-owskiej Warszawy
Zbrodnie? Tragiczny, nieszczęśliwy wypadek? Czy ktoś znowu będzie musiał zginąć? Kto mówi prawdę, a kto kłamie?
Dzięki tej książce przenosimy się w sam środek historii – PRL, „Solidarność”, przemiany ustrojowe. O tym pisze Paweł Klin w fascynującej opowieści o Wrocławiu sprzed lat – miejscu oryginalnym, niepokornym, które staje się dla narratora symbolicznym centrum inspirującym do odkrywania swojej tożsamości i do poznawania świata.
Człowiek, który wiele w życiu przeszedł, chciałby, by zgromadzony przez niego bagaż doświadczeń nie poszedł na marne, by młode pokolenie mogło wyciągnąć wnioski z jego czynów – zarówno z tych, które przyniosły otoczeniu wiele dobrego, jak i z tych, które uważa za życiowe błędy.
Książka jest poematem o historii naszych przodków
Czy poezja wciąż ma dla nas wartość? Czy w świecie wypełnionym prozą codzienności wiersze są w stanie dać nam coś więcej niż tylko chwilową przyjemność z lektury?
„Moje 0-1” to trudna, ale pełna nadziei i optymizmu opowieść o człowieku i jego walce z chorobą nowotworową.
Historia opisana przez Antoniego Włodzimierza Piotrowskiego to opowieść o walce z chorobą i o tym, jak się nie poddać.
Książka prof. Grzybowskiego jest skierowana do szerokiego grona odbiorców, którzy chcą zrozumieć mechanizmy stojące za pandemią, z którą mierzymy się obecnie.
Czym jest, skąd się wzięła i co w sobie kryje niezwykła studnia... Studnia Johna?
Wymagająca, ale wciągająca, intrygująca i... nagradzająca – „Zalli Warrin” to książka, do której można powracać wielokrotnie.
Jaką cenę musi zapłacić kobieta, by stać się kochaną, spełnioną i wyzwoloną?
Poezja naszych dni to zbiór wierszy opublikowanych przez Wydawnictwo Borgis w ramach projektu, którego celem było stworzenie antologii poezji współczesnej podejmującej tematy bliskie człowiekowi XXI wieku.
Publikacja prezentuje działalność ewangelickiego duszpasterstwa wojskowego w Polsce okresu międzywojennego.
To intymna, subtelna, skupiona na emocjach, wrażeniach i dyskretnych doznaniach historia, która ciekawi i wciąga czytelnika bez reszty.