Używamy plików cookies m.in. w celach: świadczenia usług, statystyk. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień Twojej przeglądarki oznacza, że będą one umieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. Pamiętaj, że zawsze możesz zmienić te ustawienia. | Zamknij |
Wydawcy
Czy prezent-niespodzianka może stać się początkiem kosmicznej przygody? Czy babcia i wnuczka zdołają uratować wyjątkową planetę? I kto im pomoże w tej nieziemskiej akcji ratunkowej? „Kosmiczny ratunek” to wyprawa w kosmos z dziewczynką Elaną, starszą panią Alulą i z pewną znaną wszystkim dzieciom postacią!
„Eksperymentalna ekwiwalencja życia” autorstwa Katarzyny Przybyły to lektura dla czytelnika niezgadzającego się ze współczesnym światem, ale jednocześnie dogłębnie rozeznanego z tego świata sztuką, kulturą i literaturą.
Boskie pochodzenie, nadprzyrodzone moce, realne niebezpieczeństwo i wielka namiętność – to właśnie składa się na debiutancką powieść Patrycji Jaglińskiej „Nieświadoma”.
„A kto by nie chciał” autorstwa Anny Magosz to spokojna i przyjemna lektura na długie wieczory z kubkiem herbaty w ręku.
„We'll be born as flowers” to zapadająca w pamięć powieść o trudnych przeżyciach młodych i jednocześnie bardzo wrażliwych ludzi.
Jej spowiedź to subtelna, chociaż przesycona gwałtownymi emocjami, opowieść o miłości, małżeństwie i zdradzie.
Poeta, pasterz, król Izraela – oto Dawid, postać, która od wieków inspiruje artystów, pisarzy, filmowców, historyków i polityków.
Niby zwykła i krótka, ale tak naprawdę niezwykła i pełna treści opowieść o dziadku... o dziwnym dziadku... Ale czy na pewno dziwnym…?
„Wisielec” Andrzeja Świdlickiego to zbiór opowiadań, których bohaterkami są magiczne ulice i uliczki PRL-owskiej Warszawy
Zbrodnie? Tragiczny, nieszczęśliwy wypadek? Czy ktoś znowu będzie musiał zginąć? Kto mówi prawdę, a kto kłamie?
Dzięki tej książce przenosimy się w sam środek historii – PRL, „Solidarność”, przemiany ustrojowe. O tym pisze Paweł Klin w fascynującej opowieści o Wrocławiu sprzed lat – miejscu oryginalnym, niepokornym, które staje się dla narratora symbolicznym centrum inspirującym do odkrywania swojej tożsamości i do poznawania świata.
Człowiek, który wiele w życiu przeszedł, chciałby, by zgromadzony przez niego bagaż doświadczeń nie poszedł na marne, by młode pokolenie mogło wyciągnąć wnioski z jego czynów – zarówno z tych, które przyniosły otoczeniu wiele dobrego, jak i z tych, które uważa za życiowe błędy.
Książka jest poematem o historii naszych przodków
Czy poezja wciąż ma dla nas wartość? Czy w świecie wypełnionym prozą codzienności wiersze są w stanie dać nam coś więcej niż tylko chwilową przyjemność z lektury?
„Moje 0-1” to trudna, ale pełna nadziei i optymizmu opowieść o człowieku i jego walce z chorobą nowotworową.
Historia opisana przez Antoniego Włodzimierza Piotrowskiego to opowieść o walce z chorobą i o tym, jak się nie poddać.
Czy Święty Mikołaj naprawdę istnieje?Oczywiście!
Książka prof. Grzybowskiego jest skierowana do szerokiego grona odbiorców, którzy chcą zrozumieć mechanizmy stojące za pandemią, z którą mierzymy się obecnie.
Czym jest, skąd się wzięła i co w sobie kryje niezwykła studnia... Studnia Johna?
Wymagająca, ale wciągająca, intrygująca i... nagradzająca – „Zalli Warrin” to książka, do której można powracać wielokrotnie.
Jaką cenę musi zapłacić kobieta, by stać się kochaną, spełnioną i wyzwoloną?
Poezja naszych dni to zbiór wierszy opublikowanych przez Wydawnictwo Borgis w ramach projektu, którego celem było stworzenie antologii poezji współczesnej podejmującej tematy bliskie człowiekowi XXI wieku.
Poezja to tajemny język emocji, wrażeń, spostrzeżeń i myśli.
Publikacja prezentuje działalność ewangelickiego duszpasterstwa wojskowego w Polsce okresu międzywojennego.
To intymna, subtelna, skupiona na emocjach, wrażeniach i dyskretnych doznaniach historia, która ciekawi i wciąga czytelnika bez reszty.
Autorka ponownie zabiera nas do mrocznego Gniezna. Wartka akcja sprawia, że z niecierpliwością czekamy na to, co wydarzy się na kolejnej stronie. Poznajemy dalsze losy Kingi, młodej kosmetyczki, i Janusza, osobliwego grabarza, których związek szybko nakręca spiralę śmiertelnych konsekwencji…
Zbiór wierszy o radości życia, którą czasami tracimy z powodu codziennych trosk i problemów. Na moment lub na zawsze.
„Opowieści naszych dni” to złożona z dziesięciu opowiadań antologia literacka napisana przez ludzi, dla których słowo ma uniwersalne, niezmienne, fundamentalne znaczenie.
Od czego zacząć budowę idealnego państwa? Od naprawy siebie!
Kraków lat 90. – bez makijażu, brudny, ale szczery
Przepiękne wiersze-modlitwy, opowieści o potrzebie spotkania z drugim człowiekiem i liryki poświęcone przyrodzie.
Kasztankowe opowiadanie idealne na zasypianie!
Mały tomik wierszy po brzegi wypełniony wielką miłością
Terapeutnik dla (nie)świadomych rodziców.
Marikowo to kraina, w której wszyscy mieszkańcy są szczęśliwi. Nagle do tego niezwykłego, stworzonego przez dziecięcą wyobraźnię miejsca wkrada się smutek. Czy przyjaciołom uda się rozwikłać zagadkę czarnej wody?
Poetycka opowieść o miłości – zbiór wierszy, w których autorka, Anna Michałowicz, zabiera nas w literacką podróż po meandrach najpiękniejszego uczucia, od tysięcy lat inspirującego pisarzy, artystów i kompozytorów. Bo miłość uskrzydla, daje nadzieję, inspiruje, leczy, przełamuje tabu i ocala przed zwątpieniem.
Zbiór wierszy osobistych, bardzo intymnych, poświęconych ludzkiej codzienności. Ich autorka, Katarzyna Przybyła, zabiera nas do świata pełnego wrażliwości, emocji i subtelnych obserwacji świata.