Używamy plików cookies m.in. w celach: świadczenia usług, statystyk. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień Twojej przeglądarki oznacza, że będą one umieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. Pamiętaj, że zawsze możesz zmienić te ustawienia. Zamknij

Wydawcy

Zapytaj o jutro Isabelle Margot Mouli motyleksiążkowe.pl Zobacz większe

Zapytaj o jutro

MOULIN ISABELLE MARGOT

978-83-67642-06-4

Nowy

WYDAWNICTWO BORGIS

54 egz.

38,08 zł

56,00 zł najniższa cena z 30 dni przed obniżką

-32%

Autor MOULIN ISABELLE MARGOT
Rok wydania 2023
Ilość stron 668
Szerokość (mm) 146
Wysokość (mm) 205
Grzbiet (mm) 50
Wymiary 146 x 206 x 50 mm
Oprawa miękka
Wydawca WYDAWNICTWO BORGIS

Czy system resocjalizacji w polskim więziennictwie spełnia swoje zadanie? Czy w środowisku pełnym agresji, strachu i gniewu można przygotować człowieka do powrotu do społeczeństwa?
Anna, zwana przez współwięźniarki Mniszką, odsiaduje wyrok za zabójstwo swojego ojca. Po latach okazuje się, że kobieta została niesłusznie skazana i dzięki pomocy młodej pani adwokat trafia na wolność. Wydawałoby się, że to początek pięknej historii o nadziei i utraconej szansie, jednak życie pisze własne scenariusze.
W swojej książce Zapytaj o jutro Isabelle Margot Moulin kreśli przejmujące życiorysy kobiet złamanych przez system. Zadaje ważkie pytania o funkcjonowanie opieki społecznej, która nie dość chroni młodych ludzi przed ich własnymi rodzinami i zdemoralizowanym środowiskiem. Opisuje straszny świat, w którym rodzic sprzedaje własne dziecko pedofilom, a jego klientami są wysoko postawieni urzędnicy, adwokaci – ludzie sukcesu. Co się stanie, gdy u jednego z nich na łożu śmierci do głosu dojdzie sumienie i postanowi zrehabilitować się za dawne winy? Czy kobieta, która całe życie spędziła za kratami – najpierw w domu rodzinnym, potem w więzieniu ‒ potrafi być wolna? Czy znajdzie szczęście i pozwoli sobie na planowanie przyszłości, tytułowego jutra?

Notka o Autorce
Isabelle Margot Moulin – absolwentka Wydziału Polonistyki Uniwersytetu Warszawskiego, autorka tomiku wierszy Schodami do nieba, utworów opublikowanych w antologii Poeci naszych czasów: zbiór poezji różnych autorów, bajki En voyage, zbioru bajek pod tytułem Księżyc w oknie, a także powieści społeczno-obyczajowej Most. Prowadzi blogi:
litera-piora.blogspot.com, jezuskawaija.blogspot.com i atelierdemoulin.blogspot.com.

Na razie nie dodano żadnej recenzji.

Napisz opinię

Zapytaj o jutro

Zapytaj o jutro

Napisz opinię

Produkty z tej samej kategorii