Używamy plików cookies m.in. w celach: świadczenia usług, statystyk. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień Twojej przeglądarki oznacza, że będą one umieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. Pamiętaj, że zawsze możesz zmienić te ustawienia. Zamknij

Wydawcy

NEWSLETTER

Pisma ascetyczne Zobacz większe

Pisma ascetyczne

ŚW.DIADOCH Z FOTYKI

978-83-8205-053-0

Nowy

TYNIEC

17 egz.

Książka z serii Źródła monastyczne

Więcej szczegółów

21,00 zł

30,00 zł

-30%

Autor ŚW.DIADOCH Z FOTYKI
Rok wydania 2021
Ilość stron 192
Szerokość (mm) 125
Wysokość (mm) 195
Grzbiet (mm) 14
Wymiary 125 x 195 x 14 mm
Oprawa miękka
Wydawca TYNIEC

Św. Diadoch z Fotyki (ur. ok. 400 r. - zm. ok. 486 r.) by biskupem z Epiru. O jego życiu niewiele wiadomo. Zapewne brał udział w Soborze w Chalcedonie (451 r.). Zmarł prawdopodobnie w Afryce Północnej. jest pierwszym znanym nam autorem, który wprost zachęcał do modlenia się Imieniem Zbawiciela, co czyni go jednym z prekursorów Modlitwy Jezusowej.

Gdy zacznie ktoś doświadczać obficie miłości Boga, wtedy zaczyna w duszy świadomie kochać także bliźniego. To bowiem jest miłość, o której mówią wszystkie pisma. Przyjaźń według ciała łatwo może zostać zniszczona z błahej przyczyny, ponieważ nie jest związana duchową świadomością. Dlatego nawet jeśli zdarzyłoby się, że pobudzona przez Boga dusza odczułaby jakieś rozdrażnienie, węzeł miłości nie zostaje u niej rozwiązany. Rozpłomienia się na nowo przez ciepło miłości Boga, powraca szybko do dobra i z wielką radością szuka miłości bliźniego, choćby została przez niego bardzo znieważona czy skrzywdzona. Słodycz Boga bowiem pochłania całkowicie gorycz kłótni.

Na razie nie dodano żadnej recenzji.

Napisz opinię

Pisma ascetyczne

Pisma ascetyczne

Książka z serii Źródła monastyczne

Napisz opinię

Produkty z tej samej kategorii