Używamy plików cookies m.in. w celach: świadczenia usług, statystyk. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień Twojej przeglądarki oznacza, że będą one umieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. Pamiętaj, że zawsze możesz zmienić te ustawienia. Zamknij

Wydawcy

Psychoza czy opętanie Zobacz większe

Psychoza czy opętanie

DUDEK ZENON WALDEMAR, RUSIN SŁAWOMIR

978-83-61538-84-4

Nowy

ENETEIA

1 Przedmiot

23,12 zł

34,00 zł najniższa cena z 30 dni przed obniżką

-32%

Ostatnie egzemplarze!

Autor DUDEK ZENON WALDEMAR, RUSIN SŁAWOMIR
Rok wydania 2017
Ilość stron 186
Szerokość (mm) 135
Wysokość (mm) 205
Wymiary 135 x 205 mm
Oprawa miękka ze skrzydełkami
Wydawca ENETEIA

Autorzy książki ukazują kulturę jako scenę ludzkiego dramatu, skupiając się na doświadczeniach granicznych, które są opisywane jako psychoza, obłęd lub opętanie. W polskiej narracji psychiatrycznej, terapeutycznej i kulturowej rzadko podejmowany jest wątek psychopatologii rodzinnej, który dotyka kulturowego i religijnego tabu oraz zakazu mówienia o obłędzie.

W książce zwraca uwagę temat terapii ludzi wracających z wojny i sacrum wojny oraz problem „analnego” opętania. Analizowane są patologie w religii, kulturze i polityce, jak też problem psychozy tłumu, partycypacji mistycznej oraz systemu kontroli indywidualnego i zbiorowego Cienia w oparciu o figurę szatana.

Rozmowy wskazują na pozytywną rolę miłości i wolności w życiu człowieka – wzmacniają one jego sens. Przekraczając różne bariery u kresu swojej życiowej wędrówki, człowiek zbliża się do ojcowskiego i macierzyńskiego obrazu życia, także w archetypie Boga.

Na razie nie dodano żadnej recenzji.

Napisz opinię

Psychoza czy opętanie

Psychoza czy opętanie

Napisz opinię

Produkty z tej samej kategorii