Używamy plików cookies m.in. w celach: świadczenia usług, statystyk. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień Twojej przeglądarki oznacza, że będą one umieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. Pamiętaj, że zawsze możesz zmienić te ustawienia. Zamknij

Wydawcy

NEWSLETTER

Cywilizacja rosyjska według Aleksandra Dugina Zobacz większe

Cywilizacja rosyjska według Aleksandra Dugina

SKŁADANOWSKI MARCIN

978-83-7306-877-3

Nowy

TOWARZYSTWO NAUKOWE KUL

Studia Historiozoficzno-Antropologiczne

Więcej szczegółów

30,80 zł

44,00 zł

-30%

Stan: Ten produkt nie występuje w magazynie

Autor SKŁADANOWSKI MARCIN
Ilość stron 206
Format 145 x 205 mm, oprawa miękka
Oprawa miękka
Rok wydania 2019
Wydawca TOWARZYSTWO NAUKOWE KUL

Monografia przedstawia historiozoficzne wątki obecne w myśli Aleksandra G. Dugina - intelektualisty rosyjskiego, znanego głównie z radykalnych, konserwatywnych poglądów oraz promowanych koncepcji geopolitycznych, takich jak idea walki cywilizacji Lądu z cywilizacją Morza czy też "czwarta teoria polityczna". W tej książce podejmuje się natomiast treści mniej eksponowane w badaniach nad poglądami Dugina, które jednak mają charakter o wiele brdziej fundamentalny. Jego historiozofia, z wyraźnym aspektem antropologiczno-etycznym, jest kontynuacją ruskiej i rosyjskiej historiozofii religijnej. Refleksja nad nią prowadzi do ukazania, jak ważny dla zrozumienia współczesnej Rosji jest namysł nad sensem dziejów i przeznaczeniem ludzkości, społeczeństw, kultur i państw. Duginowska historiozofia ujawnia również, w jakim stopniu koncepcja człowieka, mająca religijny fundament, wpływa na sposób budowania nowoczesnego społeczeństwa i państwa rosyjskiego, jak również wyznacza granice dopuszczalnych działań na arenie międzynarodowej.

Marcin Składanowski - pracownik naukowy Katolickiego Uniwersytetu Lubelskiego Jana Pawła II, prowadzi badania z zakresu relacji religii i polityki oraz relacji państwo - Kościół w dziejach Rusi i Rosji, rosyjskiej religijnej ideologi neoimperialnej, etyki i antropologii ekumenicznej oraz znaczenia czynnika religijno-ideologicznego dla problematyki bezpieczeństwa międzynarodowego.          

Na razie nie dodano żadnej recenzji.

Napisz opinię

Cywilizacja rosyjska według Aleksandra Dugina

Cywilizacja rosyjska według Aleksandra Dugina

Studia Historiozoficzno-Antropologiczne

Napisz opinię

Produkty z tej samej kategorii