Używamy plików cookies m.in. w celach: świadczenia usług, statystyk. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień Twojej przeglądarki oznacza, że będą one umieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. Pamiętaj, że zawsze możesz zmienić te ustawienia. Zamknij

Wydawcy

Sztuka Rzymu. Od Augusta do Konstantyna Elżbieta Makowiecka motyleksiazkowe.pl Zobacz większe

Sztuka Rzymu. Od Augusta do Konstantyna

Makowiecka Elżbieta

978-83-235-0494-8

Nowy

WUW

10 egz.

38,76 zł

57,00 zł najniższa cena z 30 dni przed obniżką

-32%

Produkt dostępny tylko na fakturę oraz paragon.

Autor Makowiecka Elżbieta
Rok wydania 2026
Ilość stron 216
Szerokość (mm) 170
Wysokość (mm) 240
Grzbiet (mm) 9
Wymiary 170 x 240 x 9
Oprawa miękka ze skrzydełkami
Faktura TAK
Wydawca WUW

Książka opisuje budownictwo i architekturę, rzeźbę i malarstwo, mozaikę i sztukę zdobniczą, prezentując główne przykłady dorobku artystycznego epoki Cesarstwa na precyzyjnie nakreślonym tle historycznym i kulturowym.

Klarowne przedstawienie zagadnień pozwala czytelnikowi łatwo zrozumieć to, co najtrudniejsze: po co, dla jakich funkcji, znaczeń i potrzeb tworzono dzieła sztuki rzymskiej, jaki był cel i sens, jaki kontekst religijny, polityczny czy społeczny.

Wnikliwe analizy, trafne interpretacje, zwięzły tekst, w który zostały wplecione wszystkie potrzebne szczegóły, m.in.: wyjaśnienia terminologiczne, etymologia słów łacińskich, wyjaśnienia faktografii mitologicznej czy historycznej, uwagi o tym, że "domus" jest rodzaju żeńskiego, skąd się wzięły "perystyl" albo "triclinium" – to wszystko stanowi o najwyższym walorze dydaktycznym tego podręcznika.

Nazwa producenta Wydawnictwa Uniwersytetu Warszawskiego
Miasto Warszawa
Kraj pochodzenia Polska
Kraj produkcji Polska

Produkty z tej samej kategorii