Używamy plików cookies m.in. w celach: świadczenia usług, statystyk. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień Twojej przeglądarki oznacza, że będą one umieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. Pamiętaj, że zawsze możesz zmienić te ustawienia. Zamknij

Wydawcy

Historia filozofii współczesnej Roger Verneaux motyleksiazkowe.pl Zobacz większe

Historia filozofii współczesnej

VERNEAUX ROGER

978-83-972393-3-3

Nowy

ANDEGAVENUM

Tytuł oryginału: Histoire de la philosophie contemporaine

Więcej szczegółów

30,60 zł

45,00 zł najniższa cena z 30 dni przed obniżką

-32%

Stan: Ten produkt nie występuje w magazynie

Produkt dostępny tylko na fakturę.

Autor VERNEAUX ROGER
Rok wydania 2024
Ilość stron 252
Szerokość (mm) 155
Wysokość (mm) 230
Grzbiet (mm) 18
Wymiary 155 x 230 x 18 mm
Oprawa miękka ze skrzydełkami
Faktura TAK
Wydawca ANDEGAVENUM

Niniejsza Historia filozofii współczesnej ks. Rogera Verneaux kontynuuje jego Historię filozofii nowożytnej, obejmując okres od Marksa do Sartre’a. We Wprowadzeniu do Historii filozofii nowożytnej Autor przedstawił główne założenia swego podręcznika:
„Można by zasadnie dziwić się temu, że w dziele poświęconym historii filozofii zamieszczamy uwagi krytyczne. Przyznajmy, że jest to zabieg nietypowy i niebezpieczny. Jednak w naszych oczach historia filozofii nie jest celem samym w sobie. Jest środkiem do nauki myślenia i wydaje się nam nie tylko czymś normalnym, ale wręcz koniecznym, by po zrozumieniu jakiejś doktryny umysł zareagował na nią, starając się oddzielić jej mocne i słabe strony.
Nie zgadzamy się bowiem z tym, że filozofia sprowadza się do historii filozofii: oznaczałoby to wprost zaprzeczenie filozofii jako poszukiwania prawdy, względnie uczynienie z filozofii czystego poszukiwania, to znaczy poszukiwania, które nie jest w stanie niczego odnaleźć. Taki historycyzm stanowi zamaskowaną formę sceptycyzmu. (…)
Jest zresztą oczywiste, że krytyczny zamiar w niczym nie ujmuje metodologicznej sympatii, która jest warunkiem koniecznym do uprawiania historii idei, a która osobiście przychodzi nam bardzo łatwo w obliczu przejawów geniuszu. Dlatego schlebiamy sobie tym, że krytyka nigdy nie wpływa na przedstawienie treści”.
Ks. Roger Verneaux (1906-1997), wieloletni wykładowca Instytutu Katolickiego w Paryżu, wybitny znawca idealizmu i autor cenionej serii podręczników z filozofii tomistycznej, z której dotychczas w przekładzie polskim ukazały się: Epistemologia ogólna czyli krytyka poznania, Historia filozofii nowożytnej oraz Historia filozofii współczesnej.
Patronat: Naukowe Towarzystwo Tomistyczne

Nazwa producenta Instytut Dziedzictwa Europejskiego Andegavenum
Miasto Kraków
Ulica, numer domu i lokalu Św. Filipa 23/4
Kod pocztowy 31-150
Kontakt mailowy kontakt@andegavenum.pl
Kraj pochodzenia Polska

Produkty z tej samej kategorii