Używamy plików cookies m.in. w celach: świadczenia usług, statystyk. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień Twojej przeglądarki oznacza, że będą one umieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. Pamiętaj, że zawsze możesz zmienić te ustawienia. Zamknij

Wydawcy

Rodzina w społeczeństwie i kulturze Grażyna Szabelska motyleksiązkowe.pl Zobacz większe

Rodzina w społeczeństwie i kulturze

PRACA ZBIOROWA POD REDAKCJĄ GRAŻYNY SZABELSKIEJ

978-83-67372-69-5

Nowy

FNCE

2 egz.


dr Grażyna Szabelska – zainteresowania badawcze autorki oscylują wokół zagadnień teoretycznych podstaw wychowania, pedagogiki społecznej oraz pedagogiki rodziny.

Więcej szczegółów

37,40 zł

55,00 zł najniższa cena z 30 dni przed obniżką

-32%

Ostatnie egzemplarze!

Autor PRACA ZBIOROWA POD REDAKCJĄ GRAŻYNY SZABELSKIEJ
Rok wydania 2023
Ilość stron 234
Szerokość (mm) 165
Wysokość (mm) 235
Grzbiet (mm) 12
Wymiary 165 x 235 x 12 mm
Oprawa miękka
Wydawca FNCE

Przemiany społeczno-kulturowe, gospodarcze i demograficzne stawiają przed współczesną rodziną wyzwania nieznane wcześniejszym pokoleniom. Cywilizacja zachodnia przeżywa dziś kryzys systemu wartości, objawiający się, z jednej strony, rosnącą akceptacją dla indywidualizmu, relatywizmu, konsumpcjonizmu, z drugiej − zagrożeniem, depersonalizacją i umasowieniem. Wobec powyższego, rozważania o rodzinie nie mogą toczyć się w oderwaniu od diagnozy rzeczywistości społecznej. W dobie globalizacji, wirtualnych relacji i braku autorytetów, badania nad problemami wychowania w rodzinie nie tracą na aktualności, wręcz przeciwnie, stają się coraz bardziej palące. Świadomość funkcjonowania rodziny w „społeczeństwie ryzyka” wymaga właściwej odpowiedzi zarówno ze strony państwa, instytucji, środowiska lokalnego, jak i całego społeczeństwa. (...)
Interdyscyplinarny charakter publikacji wynika z głębokiego przekonania, że miarodajne opisanie kondycji współczesnej rodziny w kontekście aktualnych problemów, szans i zagrożeń, wymaga spojrzenia wielopłaszczyznowego, opartego na zróżnicowanych teoretycznych podejściach.
FRAGMENT WSTĘPU

dr Grażyna Szabelska – zainteresowania badawcze autorki oscylują wokół zagadnień teoretycznych podstaw wychowania, pedagogiki społecznej oraz pedagogiki rodziny. W swoich pracach podejmowała zagadnienia aksjologicznych aspektów wychowania, w tym szczególnie roli odpowiedzialności, miłości, wolności i godności jako wartości w procesach edukacyjnych. W ramach zainteresowań pedagogiką rodziny diagnozowała zagrożenia współczesnej rodziny, także nasilenie i formy przemocy wobec dziecka. Badała również uwarunkowania i zakres szkolnej prodiagnozy krzywdzenia dziecka w rodzinie. Adiunkt w Instytucie Pedagogiki i Nauk o Zdrowiu Akademii Nauk Stosowanych w Wałczu, Pełnomocnik Wojewody Kujawsko-Pomorskiego ds. Rodziny.

Na razie nie dodano żadnej recenzji.

Napisz opinię

Rodzina w społeczeństwie i kulturze

Rodzina w społeczeństwie i kulturze


dr Grażyna Szabelska – zainteresowania badawcze autorki oscylują wokół zagadnień teoretycznych podstaw wychowania, pedagogiki społecznej oraz pedagogiki rodziny.

Napisz opinię

Produkty z tej samej kategorii