Używamy plików cookies m.in. w celach: świadczenia usług, statystyk. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień Twojej przeglądarki oznacza, że będą one umieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. Pamiętaj, że zawsze możesz zmienić te ustawienia. Zamknij

Wydawcy

Mały słownik filozofii polityki red. nauk. Paweł Bromski, Mieczysław Dudek motyleksiazkowe.pl Zobacz większe

Mały słownik filozofii polityki

RED. NAUK. BROMSKI PAWEŁ, DUDEK MIECZYSŁAW

978-83-66480-75-9

Nowy

VON BOROWIECKY

24 egz.

Oddajemy w ręce czytelników słownik pojęć filozofii polityki - nauki, która zajmuje się opisem politycznej rzeczywistości w aspekcie normatywnym lub aksjologicznym.

Więcej szczegółów

42,57 zł

62,60 zł najniższa cena z 30 dni przed obniżką

-32%

Autor RED. NAUK. BROMSKI PAWEŁ, DUDEK MIECZYSŁAW
Rok wydania 2022
Ilość stron 248
Szerokość (mm) 151
Wysokość (mm) 211
Grzbiet (mm) 19
Wymiary 151 x 211 x 19 mm
Oprawa twarda
Wydawca VON BOROWIECKY

Autorzy słusznie opatrują swój Mały słownik filozofii polityki myślą Konfucjusza, który twierdził, że: „Naprawę państwa trzeba zacząć od naprawy pojęć”. W istocie treść pojęć opisujących rzeczywistość i ludzką kulturę, składających się na te kulturę, to obszar wiedzy i władzy boskiej. Nieprzypadkowo budowniczym wieży Babel Bóg poplątał języki, aby nie mogli się miedzy sobą porozumieć, kontynuować budowy i sięgnąć w końcu tego obszaru, który dla Boga jest zastrzeżony.

Jesteśmy skazani na chaos pojęciowy uniemożliwiający zrozumienie i porozumienie. To jednak nie znaczy, że powinniśmy zaprzestać definiowania swych pojęć i podążających za nimi słów języka, za pomocą którego staramy się porozumieć, a przynajmniej coś sobie komunikować. Właśnie dlatego to czynimy, aby ta komunikacja w ogóle była możliwa... Mały słownik... zawiera kilkadziesiąt haseł z obszaru filozofii polityki, którymi posługujemy się często bezwiednie, nie całkiem rozumiejąc, a zdarza się, że w ogóle nie rozumiejąc, co i o czym mówimy.

Jego zaletą nie jest tylko przytoczenie definicji mało znanych pojęć, jak np. Miatieżewojna (Мятежевойна), ale także takie ich definiowanie, które ukazuje ich treść nie zawsze zgodną z tą, którą stara się je wypełnić przekaz mainstreamowy.

Na razie nie dodano żadnej recenzji.

Napisz opinię

Mały słownik filozofii polityki

Mały słownik filozofii polityki

Oddajemy w ręce czytelników słownik pojęć filozofii polityki - nauki, która zajmuje się opisem politycznej rzeczywistości w aspekcie normatywnym lub aksjologicznym.

Napisz opinię

Produkty z tej samej kategorii