Używamy plików cookies m.in. w celach: świadczenia usług, statystyk. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień Twojej przeglądarki oznacza, że będą one umieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. Pamiętaj, że zawsze możesz zmienić te ustawienia. Zamknij

Wydawcy

Kościół wobec totalitaryzmów 1917-1989 Światowy katolicyzm i doświadczenia Polaków Zobacz większe

Kościół wobec totalitaryzmów 1917-1989

SKIBIŃSKI PAWEŁ

978-83-66340-81-7

Nowy

INSTYTUT PILECKIEGO

25 egz.

Światowy katolicyzm i doświadczenia Polaków

Więcej szczegółów

32,84 zł

48,30 zł najniższa cena z 30 dni przed obniżką

-32%

Autor SKIBIŃSKI PAWEŁ
Rok wydania 2022
Ilość stron 688
Szerokość (mm) 146
Wysokość (mm) 230
Grzbiet (mm) 64
Wymiary 146 x 230 x 64 mm
Oprawa twarda
Wydawca INSTYTUT PILECKIEGO

Totalitaryzm był bez wątpienia hańbą XX wieku, nie tylko w wymiarze europejskim, lecz także globalnym. Waga problemu nakazuje jednak nie poprzestawać na tym prostym stwierdzeniu, ale szukać odpowiedzi na pytanie, dlaczego doświadczenie totalitaryzmu dotknęło tak wiele społeczeństw w minionym stuleciu. Naturalne wydaje się przy tym  poruszenie  kwestii relacji, jaka istnieje między totalitaryzmem a sferą religijną, zwłaszcza o relację między totalitaryzmem a chrześcijaństwem.

Czy wyznawanie chrześcijaństwa w ogóle, a przynależność do Kościoła katolickiego w szczególności, miały wpływ na to, jak zachowywali się poszczególni ludzie, jak i całe społeczności, skonfrontowani z totalitarnym złem? I czy polskie doświadczenie związku między antytotalitarnym oporem a religijnością jest regułą w skali – patrząc chronologicznie – całego XX wieku, a – geograficznie rzecz ujmując – całej Europy oraz świata, czy może jedynie wyjątkiem wynikającym ze specyfiki kultury polskiej? Paweł Skibiński rysując szeroką panoramę historycznych wydarzeń poszukuje odpowiedzi na powyższe, wciąż budzące ogromne kontrowersje, pytania.

Na razie nie dodano żadnej recenzji.

Napisz opinię

Kościół wobec totalitaryzmów 1917-1989

Kościół wobec totalitaryzmów 1917-1989

Światowy katolicyzm i doświadczenia Polaków

Napisz opinię

Produkty z tej samej kategorii