Używamy plików cookies m.in. w celach: świadczenia usług, statystyk. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień Twojej przeglądarki oznacza, że będą one umieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. Pamiętaj, że zawsze możesz zmienić te ustawienia. Zamknij

Wydawcy

Promocje

NEWSLETTER

Niepopularnie o popularnej Zobacz większe

Niepopularnie o popularnej

LICHAŃSKI JAKUB Z.

978-83-8022-024-9

Nowy

DRUGIE

12 egz.

Książka wskazuje na najważniejsze zagadnienia związane z badaniem kultury i literatury popularnej – łączy rozważania teoretyczne z praktycznymi analizami.

Więcej szczegółów

44,80 zł

56,00 zł

-20%

Autor LICHAŃSKI JAKUB Z.
Ilość stron 434
Format 159 x 230 mm, oprawa miękka ze skrzydełkami
Wydawca DRUGIE

Książka wskazuje na najważniejsze zagadnienia związane z badaniem kultury i literatury popularnej – łączy rozważania teoretyczne z praktycznymi analizami. Narzędziami są filologia, filozofia i retoryka (w rozsądnych proporcjach). Wśród analizowanych twórców odnajdziemy Stanisława Lema, J.R.R. Tolkiena, E.T.A. Hoffmana (wciąż zaskakuje i niepokoi!), ale i Zbigniewa Herberta, Davida Webera, Terry’ego Pratchetta oraz autorów powieści kryminalnych. To próba pokazania, że podział na literaturę wysoką i niską jest dziś nieaktualny, a tak zwana literatura popularna trafnie opisuje i diagnozuje problemy współczesnego świata. A także – kształtuje nasze tegoż świata postrzeganie.

Niepopularnie o popularnej to pierwsza część rozważań, których kontynuację stanowi książka Filologia – Filozofia – Retoryka.

Jakub Z. Lichański (ur. 1946) – prof. zw., prof. em. na Wydziale Polonistyki Uniwersytetu Warszawskiego. Zainteresowania naukowe: retoryka, literatura i kultura popularna, emigracja, cenzura w PRL, polska publicystyka XX i XXI wieku. Autor m.in. książek: Wtajemniczenia i refleksje. Szkic monograficzny o Janie Parandowskim (1986), Opowiadania o... krawędzi epoki czasów Johna Ronalda Reuela Tolkiena, czyli metafizyka, powieść, fantazja (2003), Retoryka: Historia – Teoria – Praktyka (2007), W poszukiwaniu najlepszej formy komunikacji, czyli dlaczego wciąż jest nam potrzebna retoryka (2017). Redaktor polskiego wydania Retoryki i krytyki retorycznej. Kompendium krytycznego (2012). Należy do grona autorów haseł w „Historisches Wörterbuchder Rhetorik” (1992–2012). Redaktor naczelny kwartalnika „Forum Artis Rhetoricae”.

Na razie nie dodano żadnej recenzji.

Napisz opinię

Niepopularnie o popularnej

Niepopularnie o popularnej

Książka wskazuje na najważniejsze zagadnienia związane z badaniem kultury i literatury popularnej – łączy rozważania teoretyczne z praktycznymi analizami.

Napisz opinię

Produkty z tej samej kategorii