Używamy plików cookies m.in. w celach: świadczenia usług, statystyk. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień Twojej przeglądarki oznacza, że będą one umieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. Pamiętaj, że zawsze możesz zmienić te ustawienia. | Zamknij |
Wydawcy
Yan Ge
978-83-974063-3-9
Nowy
145 Przedmiot egz.
33,93 zł
49,90 zł najniższa cena z 30 dni przed obniżką
-32%
Stan:
Ten produkt nie jest sprzedawany pojedynczo. Musisz wybrać co najmniej 1 sztuk tego produktu.
Ostatnie egzemplarze!
Data dostępności:
Autor | Yan Ge |
Rok wydania | 2025 |
Ilość stron | 352 |
Szerokość (mm) | 145 |
Wysokość (mm) | 205 |
Grzbiet (mm) | 25 |
Wymiary | 145 x 205 x 25 mm |
Oprawa | miękka ze skrzydełkami |
Data premiery | 2025-03-12 |
Wydawca | PAUZA |
W swoim od dawna oczekiwanym anglojęzycznym debiucie Yan Ge podejmuje temat odosobnienia w dziewięciu niezwykłych, dowcipnych i barwnych opowieściach. Osadzone we współczesności, ale też w czasach starożytnych, realistyczne i niesamowite, opowiadania ze zbioru Gdzie indziej zabierają czytelnika do Chin, Dublinu, Londynu czy Sztokholmu. Kalejdoskop bohaterów występuje w opowieściach o tęsknocie, wysiedleniu i doświadczeniu diasporycznym. Znajdziemy wśród nich między innymi poetów żyjących w świecie chaosu, jaki zapanował po trzęsieniu ziemi, mandaryna wygnanego z dworu, który za wszelką cenę stara się ocalić życie,
kobietę, która z niewyjaśnionych powodów traci głos, i parę, która przelotnie spotyka się w dublińskim kinie. Postaci w opowiadaniach Yan Ge eksplorują z zaciekawieniem własne wyobcowanie – fizyczne i emocjonalne, wynikające z podróży, emigracji lub wygnania. „Gdzie indziej” to także błyskotliwa i mądra refleksja nad (nie)przydatnością sztuki stającej w szranki z ludzką samotnością i codziennością. Istotne kwestie, które porusza Yan Ge, to również siła literatury, decyzje podejmowane przez kobiety, narodziny i śmierć, a także kształtowanie tożsamości w dyskursie kolonialnym. Rozpoczynające się często in medias res historie żadnego czytelnika nie pozostawią obojętnym.
„Filozoficznie głęboka, ale też niestroniąca od komedii, emocjonalna i zabawna – „Gdzie indziej” to cudowna książka książek. Jest jak nowe światło w starym, poszukującym świecie.”
Madeleine Thien
Nazwa producenta | Wydawnictwo Pauza Anita Musioł |
Miasto | Warszawa |
Ulica, numer domu i lokalu | Meksykańska 8/151 |
Kod pocztowy | 03-948 |
Kontakt mailowy | info@wydawnictwopauza.pl |
Kraj pochodzenia | Polska |