Używamy plików cookies m.in. w celach: świadczenia usług, statystyk. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień Twojej przeglądarki oznacza, że będą one umieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. Pamiętaj, że zawsze możesz zmienić te ustawienia. Zamknij

Wydawcy

Zawartość męskiej kieszeni Ołeh Kocarew motyleksiazkowe.pl Zobacz większe

Zawartość męskiej kieszeni

KOCAREW OŁEH

979-83-68178-17-3

Nowy

WARSZTATY KULTURY W LUBLINIE

69 egz.

31,96 zł

47,00 zł najniższa cena z 30 dni przed obniżką

-32%

Autor KOCAREW OŁEH
Rok wydania 2024
Ilość stron 260
Szerokość (mm) 130
Wysokość (mm) 210
Grzbiet (mm) 17
Wymiary 130 x 210 x 17 mm
Oprawa miękka ze skrzydełkami
Wydawca WARSZTATY KULTURY W LUBLINIE

Co kryje się na dnie bezdennej kieszeni Ołeha Kocarewa? Na pierwszy rzut oka: „znaki akcyzy / korki po winie lamparcie / gorsety lekkie do szampana / wizytówki pogniecione / pocałunki wczorajsze przekwitłe / i zwiędłe pod wpływem słońca / bilety do miejsc o nieznanych nazwach / strzępy cudzych książek”. Jeśli sięgniemy głębiej i spojrzymy uważniej, znajdziemy też wzruszające wspomnienia, celne obserwacje codzienności, aforystyczne sentencje, językowe zabawy, surrealistyczne obrazki – jednym słowem, odsłoni się przed nami cała rzeczywistość widziana tak, jak może widzieć tylko dziecko, transformowana tak, jak może transformować tylko poeta.
Ołeh Kocarew (ur. 1981 r. w Charkowie) – ukraiński poeta, prozaik, dziennikarz, tłumacz. Mieszka w Buczy pod Kijowem. Jego najnowsze książki to zbiory poezji „Ewakuacja” (2022, z polskimi przekładami Anety Kamińskiej), „Zawartość męskiej kieszeni” (2021) oraz powieść „Ludzie w gniazdach” (2017). Jest współredaktorem (wraz z Julią Stachiwską) antologii „Ukraińska poezja awangardowa (lata 1910–1930)”. Autor wielu artykułów i esejów, głównie poświęconych literaturze i kulturze XX i XXI wieku. Redaktor almanachu młodej literatury „Znak”. Jeden z kuratorów internetowego czasopisma poezji tłumaczonej „Umbrella”.

Na razie nie dodano żadnej recenzji.

Napisz opinię

Zawartość męskiej kieszeni

Zawartość męskiej kieszeni

Napisz opinię

Produkty z tej samej kategorii